Tydzień temu na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego Radni Parafialni zebrali 2.386 zł., Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli w prezencie kwotę 2.800 zł., a fotograf pierwszokomunijny - Marek Gruszka z Kalisza ofiarował 500 zł. W sumie do dnia 4.07.20 r. na rzecz wspomnianych remontów pozyskaliśmy kwotę 213.063 zł. Potrzebujemy więc jeszcze 66.897 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękujemy bardzo naszym ofiarodawcom i nadal prosimy o zrozumienie i dalsze wparcie naszych inwestycji!

 


Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W nowym numerze polecamy artykuły: „Abp Ryś Administratorem Apostolskim Sede Plena w Kaliszu”, „o cudach w czasie zarazy”, „o świętych dzieciach Kościoła” i wiele innych. Nadal też rozprowadzamy książkę z serii „Wszystko o”, pod tytułem „Wszystko o Spowiedzi”. Koszt książki – 10 zł., a „Opiekuna” – 2,50 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

 


Nadal codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 


W środę będziemy przeżywać w naszej parafii „Jerycho Różańcowe” czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, zwłaszcza w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich na choćby krótką modlitwę!

 


Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę w najbliższą sobotę – 11 lipca. Wyjazd o g. 8.30 przy kościele św. Anny w Błaszkach. Zapisy przyjmuje p. Jadwiga Żubrowska: 43-8292180.

 


W najbliższą sobotę też będziemy ponownie odwiedzać z posługą sakramentalną chorych naszych parafian. Osoby zainteresowane tymi odwiedzinami prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

 


Osoby zainteresowane tegoroczną pieszą pielgrzymką błaszkowską na Jasną Gorę prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

 


Już informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 16 sierpnia odpust ku czci św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Lubanów.