Tydzień temu na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego anonimowy ofiarodawca z ul. Przemysłowej w Błaszkach złożył ofiarę w wysokości 1.000 zł. W sumie do dnia 11.07.20 r. na rzecz wspomnianych remontów pozyskaliśmy kwotę 214.063 zł. Potrzebujemy więc jeszcze 65.897 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękujemy bardzo naszym ofiarodawcom i nadal prosimy o zrozumienie i dalsze wparcie naszych inwestycji!


Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły: „Abp Ryś Administratorem Apostolskim Sede Plena w Kaliszu”, „o cudach w czasie zarazy”, „o świętych dzieciach Kościoła” i wiele innych. Nadal też rozprowadzamy książkę z serii „Wszystko o”, pod tytułem „Wszystko o Spowiedzi”. Koszt książki – 10 zł., a „Opiekuna” – 2,50 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.


Nadal codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


Ponownie informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 16 sierpnia odpust ku czci św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Prosimy aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Lubanów i aby pojechali z tym wieńcem na dożynki diecezjalne do Ostrzeszowa.


Rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie odebrali jeszcze, zdjęć, filmów i obrazków pierwszokomunijnych informujemy, że pamiątki te znajdują się w kancelarii parafialnej; prosimy o jak najszybsze ich odebranie.