1.         Dziś rozpoczyna się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana i przygotowania do świąt Bożonarodzeniowych.  W każdą niedzielę Adwentu zapraszamy na „Godzinki do NMP” śpiewane przed Mszą św. o g. 7.00 i 9.00

2.       Dziś Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Dziękując ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

3.       Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz świece wigilijne „Caritas”. Cena za 1 świecę - 6 zł.  Zachęcamy do nabywania.

4.       Roraty będą codziennie – jak co roku - w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

5.       W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację  eucharystyczną.

6.       W piątek przypada I piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi od g. 17.0 do g. 18.00.

7.         W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając, że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na grudzień: „Za duchowieństwo i wiernych naszej Diecezji i naszej Parafii”

8.       W przyszłą niedzielę będziemy się modlić szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Ze względu na obowiązujący w kościołach limit osób w przyszłą niedzielę o g. 15.00, podobnie jak dziś, w naszym kościele parafialnym  będzie sprawowana dodatkowa Msza św.  Zapraszamy!

9.       W nadchodzącym tygodniu P. Organista w godzinach popołudniowych odwiedzi parafian  z opłatkiem wg następującego porządku:
PONIEDZIAŁEK - MIESZKAŃCÓW ULICY RZEMYSŁOWEJ ORAZ BLOKÓW 8,9,10 i 21,
WTOREK  -  uL. KALISKA, UL. SPORTOWA,
ŚRODA   MIESZKAŃCÓW BLOKÓW 2,3 i 4  PRZY ULICY PRZEMYSŁOWEJ

10.    Tradycją wielu już lat jest w naszym kościele tzw. „Adwentowe drzewko życia i miłości”, z którego ludzie dobrej woli, po wzięciu z choinki papierowego aniołka z pomocną informacją, co do zawartości paczki dla wybranego dziecka, przygotowywali określony prezent. W tym roku, ze względu na istniejące okoliczności i związane z nimi ograniczenia, zmieniliśmy nieco charakter zbiórki świątecznych prezentów. Przy ołtarzu św. Rocha stać będzie kosz, do którego chętne osoby będą mogły składać w świątecznych torebkach (reklamówkach) upominki dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. W paczce mogą się znaleźć np. słodycze, przybory szkolne, gry i maskotki. Paczki zbieramy do III Niedzieli Adwentu. Już teraz ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.    Nadal walczymy z koronawirusem.  Informujemy, że Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej abp Grzegorz Ryś, mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużył udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 27 grudnia br. wszystkim wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.
Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcił do udziału we Mszy św. w dni powszednie,  z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcił również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i duchowo łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
W  naszym kościele parafialnym nadal  po wieczornych Mszach św.  będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z  suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce,  o ochronę przed nią naszych parafian,  oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Wszystkim naszym parafianom życzymy zdrowia   i nadal zapraszamy wszystkich do solidarnej  i wytrwałej  modlitwy  w int. szybkiego uporania się z pandemią koronawirusa w naszym kraju. Szczęść Wam Boże!!!