Tydzień temu Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzili zbiórkę na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Zebrano na ten cel 3.316 zł. Z dzierżawy gruntów parafialnych pozyskano 6.000 zł. W sumie na dzień 5 grudnia 2020 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 240.184 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 39.800 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękując ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

Dziś modlimy się szczególnie za Kościół Katolicki na Wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Wierni tworzący ten Kościół, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Dziękujemy za złożone ofiary.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” oraz świece wigilijne „Caritas”. Cena za 1 świecę - 6 zł. Zachęcamy do nabywania.

Przypominamy, że Roraty będą codziennie – jak co roku - w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

We wtorek - 8 grudnia przypada uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii w tym dniu będą o g. 7.00, 16.00 i 18.00. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy w tym dniu na swoje spotkanie, na którym będą poświęcone i rozdawane srebrne medaliki z łańcuszkami. Dziewczynki zapraszamy na Mszę św. o g. 16.00, a chłopców na Mszę św. o g. 18.00. Pomiędzy tymi Mszami, czyli od g. 17.00 do g. 18.00 na salce k/wikariatki będzie pobierana miara na alby pierwszokomunijne. Od dziewczynek będzie pobierana miara od g. 17.00 do 17.30, a od chłopców od g. 17.30 do 18.00.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

Ze względu na obowiązujący w kościołach limit osób w przyszłą niedzielę o g. 15.00, podobnie jak dziś, w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana dodatkowa Msza św. Zapraszamy!

Tradycją wielu już lat jest w naszym kościele tzw. „Adwentowe drzewko życia i miłości”, z którego ludzie dobrej woli, po wzięciu z choinki papierowego aniołka z pomocną informacją co do zawartości paczki dla wybranego dziecka, przygotowywali określony prezent. W tym roku, ze względu na istniejące okoliczności i związane z nimi ograniczenia, zmieniliśmy nieco charakter zbiórki świątecznych prezentów. Przy ołtarzu św. Rocha stać będzie kosz, do którego chętne osoby będą mogły składać w świątecznych torebkach (reklamówkach) lub tytkach, które są do wzięcia w koszu, upominki dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. W paczce mogą się znaleźć np. słodycze, przybory szkolne, gry i maskotki. Paczki zbieramy do III Niedzieli Adwentu. Już teraz ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Razem z Panem Organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie Pana Organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych.  Rodziny, których  pan Mariusz nie zastał w domach mogą jeszcze nabyć opłatek po każdej Mszy świętej.

Informujemy, że ze względu na trwającą cały czas pandemię i związane z tym limity wiernych w świątyniach nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Będzie natomiast spowiedź adwentowa dla wszystkich pragnących skorzystać z tego sakramentu przed świętami Bożego Narodzenia. O terminie i sposobie korzystania z tej spowiedzi poinformujemy w przyszłą niedzielę. Informujemy również, że w Wielkim Poście przyszłego roku, w terminie od 21 – 28 marca, planujemy zorganizowanie Misji parafialnych w naszej parafii. Już teraz prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji, żeby były odpowiednie warunki sanitarne pozwalające na przeprowadzenie tych Misji. W naszym kościele parafialnym nadal po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, o ochronę przed nią naszych parafian, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Wszystkim naszym parafianom życzymy zdrowia i nadal zapraszamy wszystkich do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego uporania się z pandemią koronawirusa w naszym kraju. Szczęść Wam Boże!!!