W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych. Zebrano na ten cel 3.157 zł. Bóg zapłać! W sumie na dzień 6 marca 2021 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 252.853 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 27.100 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, w którym polecamy rozmowy i artykuły dotyczące kobiet i feminizmu, artykuł dla młodzieży pt. „Kto mi to chce?” oraz o herbie nowego biskupa kaliskiego. Zachęcamy do nabywania i czytania!

Przeżywana tydzień temu II Niedziela W. Postu to tzw. Niedziela „Ad Gentes” czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dlatego dziś po Mszach św. – jak co roku – będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

Jutro będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Naszym mamom, siostrom, babciom i w ogóle wszystkim kobietom składamy najlepsze życzenia; wielu Łask Bożych, darów Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej oraz stałego szacunku i życzliwości ze strony mężczyzn. Szczególnie jutro otoczmy wszystkie kobiety naszą serdeczną modlitwą.

W czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na cotygodniową adorację eucharystyczną.

W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a po niej Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale”, a po nich Msza św. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.

Pragniemy poinformować naszych parafian, że w V Niedzielę W. Postu, czyli 21 marca br. - jak Bóg da i warunki sanitarne pozwolą - rozpoczniemy w naszej Parafii Misje lub Rekolekcje Parafialne. Ostateczną decyzję dotyczącą wyboru jednej czy drugiej formy ćwiczeń duchowych podejmiemy w przyszłą niedzielę i poinformujemy o tym w „Ogłoszeniach parafialnych”. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji bezpiecznego i owocnego przeżycia czekających nas ćwiczeń duchowych!

W ogłoszeniach parafialnych na IV Niedzieli Adwentu, czyli 20 grudnia 2020 r., podaliśmy obszerną informację na temat istoty, czasu i formy przeprowadzenia w naszej parafii tegorocznej „kolędy”. Nawiązując do tego ogłoszenia informujemy, że „kolędę” tę, o ile warunki sanitarne na to pozwolą, planujemy przeprowadzić w kwietniu, zaraz po tegorocznych świętach wielkanocnych.

Na naszej internetowej stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl publikujemy wraz z „Ogłoszeniami parafialnymi” także dwa inne artykuły. Jeden z nich to wywiad z jezuitą - o. Józefem Augustynem, animatorem rekolekcji ignacjańskich, kierownikiem duchowym, profesorem Akademii Ignatianum w Krakowie, który przestrzega ludzi młodych przed lekkomyślnym występowaniem z Kościoła. Drugi artykuł dotyczy rekolekcji online, które w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich bogatą ofertę można znaleźć chociażby na YouTubie czy portalu Stacja7. We wspomnianym artykule prezentujemy najciekawsze z nich i zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do korzystania z tej duchowej oferty.

Przypominamy, że z racji przeżywanego w Kościele Roku św. Józefa w naszym kościele parafialnym, zwłaszcza w marcu, będziemy podczas codziennych liturgii i nabożeństw oddawać cześć św. Józefowi, prosząc Go w modlitwie o opiekę i o wstawiennictwo. Nadal też będziemy codziennie po wieczornych Mszach św. - tak jak dotychczas - odmawiać „Koronkę do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, o ochronę przed nią naszych parafian, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej, solidarnej modlitwy.