Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze między innymi o miesiącu abstynencji od alkoholu, o tym co nas uzależnia i dlaczego, jak walczyć z nałogiem itd. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni po wszystkich Mszach św. przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz budowy nowego parkanu przed kościołem. Zebrano na ten cel 1870 zł. W sumie na dzień 31 lipca br. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 43.790 zł. Składając podziękowanie ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

Dziś po wszystkich Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w ostatnim czasie w powodziach i nawałnicach w Europie. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Dziś rozpoczyna się sierpień - miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu.

Osoby zainteresowane tegoroczną pieszą pielgrzymką błaszkowską na Jasną Gorę prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi. Spowiedź ta będzie w godz. od 17.00 – 18.00. Zapraszamy.

W sobotę, z racji I Soboty miesiąca po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie. Intencja Różańca na sierpień: „O trzeźwość w naszej Ojczyźnie”.

W nawiązaniu do apelu Księdza Abp Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego K.E.P., prosimy wszystkich o żarliwą modlitwę, podczas liturgii i indywidualnie, w intencji szybkiego zakończenia pandemii oraz w intencji chorych, cierpiących, przebywających w szpitalach, a także za służby medyczno-sanitarne.