W ubiegłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przeprowadzaliśmy zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w ostatnim czasie w powodziach i nawałnicach w Europie. Zebraliśmy na ten cel 1290 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o miesiącu abstynencji od alkoholu, o tym co nas uzależnia i dlaczego, jak walczyć z nałogiem itd. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Jutro (poniedziałek) – 9-go sierpnia wyruszy z Błaszek XII piesza pielgrzymka na Jasną Górę. O g. 7.00 będzie Msza św. i po niej wyjście pielgrzymów. Głównym odpowiedzialnym za tę pielgrzymkę jest ks. Mariusz Przybylski. Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, dużo sił w nogach i prosimy ich o modlitwę w intencji naszej parafii.

Jutro (poniedziałek) - ok. g. 18.30 przychodzi do nas piesza pielgrzymka z Koszalina. Nocleg w tym roku pielgrzymi będą mieć w budynku Szkoły Podstawowej w Błaszkach. O g. 21.00 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

W piątek, z racji 13 dnia miesiąca po Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie nabożeństwo fatimskie. Wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo zapraszamy.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół, zbóż, owoców i kwiatów. O g. 9.00 będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego. Zapraszamy!

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w przyszłą niedzielę o g. 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku „Bohaterów tej ziemi” i zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę. W tym dniu jest odpust parafialny w Wojkowie.

W nawiązaniu do apelu Księdza Abp Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego K.E.P., nadal prosimy wszystkich o żarliwą modlitwę, podczas liturgii i indywidualnie, w intencji szybkiego zakończenia pandemii oraz w intencji chorych, cierpiących, przebywających w szpitalach, a także za służby medyczno-sanitarne.