1. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili po wszystkich Mszach św. zbiórkę pieniężną na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego. Zebrano na ten cel 1.480 zł. W sumie na dzień 1 stycznia 2022r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 74.760 zł. Dziękując za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji, zwłaszcza podczas tegorocznej „kolędy”.

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze polecamy artykuły o Misjach, o historii oświetlenia oraz o tym co nas czeka gdy w Europie odrzucimy chrześcijaństwo. Nadal też rozprowadzamy  książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych” oraz świece wigilijne „Caritas”. Zachęcamy do nabywania i czytania!

1. W czwartek – 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu podczas wszystkich Mszy św. święcimy kadzidło, kredę i wodę, a po poświęceniu będą też do nabycia paczuszki z kredą, kadzidłem i węgielkiem, wykonane przez dzieci z ERM-u – ofiara dobrowolna. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Misji. Bóg zapłać!

1. W piątek przypada I piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św. Zapraszamy i zachęcamy!

1. W przyszłą niedzielę będzie Niedziela Chrztu Pańskiego, która zakończy w Kościele liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego.

1. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Pandemia wymusiła wiele zmian w naszym życiu. Dotyczy to również „kolędy”. My księża zrobimy co tylko możliwe aby tegoroczna kolęda przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Dlatego prosimy aby w czasie najbliższej „kolędy” (podobnie jak rok temu) nie przygotowywać księżom żadnego poczęstunku (np. obiadu, kawy czy ciasta). Jeżeli ktoś nie będzie chciał kolędowania tradycyjnego wewnątrz swoich budynków mieszkalnych to można przygotować stolik z obrusem i wodą święconą                              w przedsionku swojego domu. Nie będzie też powitań i pożegnań z kapłanem przez podawanie sobie rąk. Jeżeli zaś u kogoś w rodzinie będzie kwarantanna to można będzie z księdzem umówić inny termin „kolędowania”. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont parkanu kościelnego, którego rozpoczęcie planujemy już w marcu br. Dziękując ofiarodawcom  prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o  życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększą świątynię                     i jej otoczenie oraz dodadzą nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać  w księdze  i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.00  ul. Przemysłowa - Blok nr. „4” (2 ks.)

Wtorek od g. 9.00 –Brończyn (2 ks.)

Środa od g.  15.00  - ul. Przemysłowa – Blok nr „2” (1 ks.) i Blok nr „3” (1 ks.).

Piątek  od g. 9.00 Kokoszki (2 ks.)

Sobota od g. 9.00 –   Zawady (2 ks.)

1. Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że  aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmianSzczęść Boże na czas kolędowania!!!
  2. Zachęcamy nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku                          z  pandemią oraz trwającą sytuacją kryzysową na naszej wschodniej granicy.

1. prałat Robert Lewandowski, nasz tegoroczny adwentowy rekolekcjonista, prosi o przekazanie serdecznych podziękowań naszej wspólnocie parafialnej za rekolekcyjny dar serca na rzecz jego parafii. Pamięta o nas w modlitwie i życzy wszystkim Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku. Prosimy również o modlitwę w jego intencji.

1. Na koniec z racji zakończenia roku kalendarzowego podajemy roczne statystyki parafialne w parafii św. Anny w Błaszkach za 2021 r.: Chrztów – 50,      I komunia św. – 72,     Ślubów – 23,     Pogrzebów – 107.

1.  Wszystkim naszym parafianom życzymy Szczęśliwego Nowego Roku !