Trwamy w liturgicznej Oktawie Bożego Narodzenia. Za przygotowanie tegorocznej „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy ks. Mariuszowi, naszym klerykom, ministrantom i panu kościelnemu, a rodzicom dzieci z ERM-u dziękujemy za posprzątanie kościoła na święta. Państwu Ludziejewskim z Kostrzewic dziękujemy bardzo za ofiarowanie znajdującej się przy żłóbku betlejemskim nowej bożonarodzeniowej puszki z aniołkiem i z innymi atrakcjami dla dzieci. Bóg zapłać!

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Z tej racji wszystkim rodzinom naszej parafii życzymy dużo miłości, pokoju, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Podczas Mszy św. małżonkowie mogą dziś odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Szczęść Boże wszystkim rodzinom naszej parafii !

Dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz remontu naszego parkanu kościelnego. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, książkę „Wszystko o Sakramencie Namaszczenia Chorych” oraz świece wigilijne „Caritas”. Cena za 1 świecę – 8 zł. Zachęcamy do nabywania.

W czwartek wieczorem nie będzie adoracji eucharystycznej. Wznowimy je, jak co roku, po kolędzie.

Piątek 31 grudnia br.- ostatni dzień roku kalendarzowego, tradycyjnie przeżywany jest w duchu radości i jest okazją do organizacji rodzinnych i towarzyskich spotkań, dlatego nasz biskup ordynariusz wszystkim osobom przebywającym w tym dniu na terenie diecezji kaliskiej udziela dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. W piątek z racji zakończenia roku 2021 w naszym kościele o g. 17.00 będzie sprawowana Msza dziękczynno-błagalna, a po niej będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy !

W sobotę przypada 1 dzień stycznia 2021 r. - „Nowy Rok”. W tym dniu obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – porządek Mszy św. będzie taki jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że zarówno w sobotę jak i 6 stycznia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego.

W sobotę po Mszy wieczornej o g. 17.00 będzie Różaniec fatimski. Zapraszamy szczególnie na to nabożeństwo „Róże Różańcowe” naszej parafii. Intencja Różańca na styczeń: „O pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie”.

W ubiegłą niedzielę zapowiadaliśmy rozpoczęcie w tym tygodniu wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. „kolędy” w naszej parafii. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże, którego istotą jest powierzenie się w opiekę Panu Bogu i upraszanie opieki Bożej nad miejscem, w którym się żyje na co dzień. W trudnym czasie pandemii jest to szczególnie ważne. Pandemia wymusiła wiele zmian w naszym życiu. Dotyczy to rownież „kolędy”. My księża zrobimy co tylko możliwe aby tegoroczna kolęda przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Dlatego prosimy aby w czasie najbliższej „kolędy” (podobnie jak rok temu) nie przygotowywać księżom żadnego poczęstunku (np. obiadu, kawy czy ciasta). Jeżeli ktoś nie będzie chciał kolędowania tradycyjnego wewnątrz swoich budynków mieszkalnych to można przygotować stolik z obrusem i wodą święconą w przedsionku swojego domu. Nie będzie też powitań i pożegnań z kapłanem przez podawanie sobie rąk. Jeżeli zaś u kogoś w rodzinie będzie pandemia to można będzie z księdzem umówić inny termin „kolędowania”. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont parkanu kościelnego, którego rozpoczęcie planujemy już w marcu 2022 r. Dziękując więc ofiarodawcom prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o życzliwość, zrozumienie i solidarne wsparcie remontów, które upiększą świątynię i jej otoczenie oraz dodadzą nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, jak zwykle, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 9.00 Domaniew (2 ks.)

Wtorek od g. 9.00 –Żelisław za młynem (1 ks.) i Maciszewice (1 ks.)

Środa od g. 9.00 - Kwasków (2 ks.).

Czwartek od g. 9.00 Smaszków i Kostrzewice (2 ks.)

Piątek od g. 9.00 – Bukowina (2 ks.)

Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Informujemy też, że od jutra aż do zakończenia trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30. Prosimy wszystkich parafian o życzliwą wyrozumiałość wobec zaistniałych zmian. Szczęść Boże na czas kolędowania!!!

Zachęcamy nadal do nieustannej modlitwy za Ojczyznę przez kolejne dni i tygodnie w związku z pandemią oraz trwającą sytuacją kryzysową na naszej wschodniej granicy.