Dziś (Niedziela Palmowa) podczas wszystkich Mszy św. odbywa się błogosławienie palm. Na placu kościelnym przed każdą Mszą św. można nabywać nowe palemki za dobrowolną ofiarą od dzieci z ERM-u Zachęcamy ! Dziś też rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Polecamy w nim artykuły o Wielkim Tygodniu i o Wielkanocy oraz o zmarłym niedawno biskupie Teofilu Wilskim. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na kolejne spotkanie przed I Komunią św. dziś po Mszy św. o g. 12.00.

W Wielki Czwartek kończy się Okres Wielkiego Postu. Wielkoczwartkowa Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, które ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna) nie jest nakazane, a zatem nieobecność na tych liturgiach nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Kościół jednak bardzo zachęca wiernych do udziału we wszystkich celebracjach liturgicznych Świętego Triduum, które jest szczytem roku liturgicznego. W celebracjach tych bowiem Kościół uobecnia i wypełnia misterium paschalne, czyli przejście Chrystusa Pana z tego świata do Ojca. Dla nas zaś te dni paschalne mają być czasem naszego przechodzenia ze śmierci grzechu do nowego życia w łasce. W Wielki Czwartek wieczorną Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 rozpoczynamy Triduum Paschalne czyli święta wielkanocne. Po Mszy św. przez trzy godziny, aż do 23.00 kościół będzie otwarty i będzie możliwość adorowania w ciszy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy ! W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od g. 8.00 i będzie możliwość Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie przez cały dzień aż do g. 23.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Liturgia Wielkopiątkowa, koncentrująca nas na tajemnicy Krzyża Świętego rozpocznie się o g. 18.00, a wcześniej, o g. 17.00, rozpoczniemy Drogę Krzyżową z cmentarza do kościoła. Ofiary z wielkiego Piątku składane na tacę lub do skarbonki znajdującej się pod figurą św. Antoniego na filarze pod chórem przeznaczone będą, jak co roku, na utrzymanie świątyń chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz na kwiaty do tzw. „Grobu Pańskiego” w naszej świątyni. Bóg zapłać! W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od g. 8.00 do 20.00. Wszystkie jednostki strażaków naszej parafii zapraszamy serdecznie do czuwania przy „Grobie Pańskim” w Wielką Sobotę w godz. od 15.00 do 20.00. W tym dniu obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych i zalecany jest post tak ścisły jak w Wielki Piątek. W sobotę też, jak co roku, odbędzie się błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny, którymi to pokarmami będziemy się z radością dzielić i posilać po liturgii Zmartwychwstania. W kościele błogosławienie pokarmów będzie od g. 9.00 do 15.00 (co godzinę), a w terenie: Domaniew i Kwasków o g. 11.00, oraz Brończyn i Żelisław o g. 11.30. WIGILIA PASCHALNA, czyli czuwanie zmartwychwstania, albo inaczej mówiąc Msza św. Zmartwychwstania (Rezurekcja) - najważniejsza w roku liturgicznym - zakończona w Polsce procesją rezurekcyjną, rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę , o g. 20.00. Na liturgię tej nocy o g. 20.00 wszyscy przynosimy ze sobą świece. Podczas Liturgii tej nocy będzie pobłogosławienie wody, którą będzie można wziąć do swoich domów. „Poświęconą” wodą będą również napełnione kropielnice w naszej świątyni i odtąd, po długim czasie pandemii, będzie można tą wodą się żegnać ilekroć wchodzić będziemy do świątyni. Do udziału we Mszy Wielka-Nocnej o g. 20.00, zakończonej procesją rezurekcyjną zapraszamy strażaków, asystę, chór, orkiestrę i poczty sztandarowe. W Dzień zmartwychwstania pierwsza Msza św. będzie o g. 7.00 i następne Msze św. będą także według stałego porządku niedzielnego.

Zachęcamy do kontynuowania zbiórek rzeczy potrzebnych dla migrantów oraz przekazywanie ich do ośrodka w Domaniewie lub do siedziby GMOPS-u w Błaszkach. Nadal też zachęcamy wszystkich do nieustannej modlitwy o ustanie wojny i pokój na Ukrainie !!!

Wszystkim naszym parafianom życzymy błogosławionego i owocnego przeżycia wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże wszystkim na dobre przeżywanie tego czasu!