Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie tegorocznych świąt wielkanocnych.

Księdzu Mariuszowi za opiekę nad ministrantami. Siostrom „Obliczankom” za modlitwę i zaangażowanie w liturgię oraz za przygotowanie tzw. Ciemnicy czyli okolicznościowego ołtarza do przechowywania Najświętszego Sakramentu od Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Panu organiście i chórzystom za uroczystą „oprawę muzyczną” w czasie Triduum Paschalnego. Panu kościelnemu oraz Dzieciom z Eucharystycznego Ruchu Młodych i ich rodzicom za posprzątanie kościoła na czas Triduum Paschalnego. Panu kościelnemu, Erykowi Sibińskiemu, Krystianowi i Gabrieli Kokot za wykonanie i ustrojenie tzw. „Grobu Pańskiego”. Klerykowi Jakubowi Daleckiemu za posługę błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Dzieciom z ERM-u za adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek. Ministrantom naszej parafii za służbę liturgiczną, udział w wielkopiątkowej „Drodze Krzyżowej” i adorowanie Pana Jezusa w Wielką Sobotę. Osobom, które czytały Słowo Boże i śpiewały psalmy podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły nam wszystkim przeżywać świadomie, godnie i owocnie święta wielkanocne - wszystkim serdecznie dziękujemy i „Bóg zapłać”!

Dziś nadal rozprowadzamy świąteczny numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Jutro (poniedziałek), drugi dzień w Oktawie świąt wielkanocnych, tzw. wielkanocny poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii wielkanocnej.

Od Wielkiego Piątku do przyszłej niedzieli przeżywamy w Kościele Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Codziennie po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój i szybkie zakończenie wojny na Ukrainie. Zapraszamy!

W czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

W czwartek o g. 20.00 ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie wszystkich Radnych Parafialnych.

W piątek wieczorem zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie przygotowujące do tego sakramentu. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne z przedstawicielką fundacji Tota Tua – Martą Przybyła. Natomiast wszystkich wiernych zapraszamy do wysłuchania wprowadzenia do rekolekcji "Oddanie 33", podczas niedzielnych Eucharystii. Rekolekcje te przeprowadzą uczestników przez 33 dni, podczas których jeszcze bardziej poznamy i pokochamy Maryję. Czas indywidualnych rozważań zakończy się oddaniem swojego życia Jezusowi przez czułe, matczyne dłonie. W temat wprowadzi nas przedstawicielka fundacji Tota Tua – Marta Przybyła, poprzez podzielenie się osobistym doświadczeniem Matki Bożej w swoim życiu.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tę niedzielę w całym kraju będziemy przeżywać tzw. „Dzień Dobra” – patronalne święto CARITAS, rozpoczynające 78 Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka na działania dobroczynne Caritas naszej Diecezji. Z tej racji nie będzie za tydzień comiesięcznej zbiórki na budowę nowego parkanu przed kościołem, ale odbędzie się ona w I Niedzielę Maja. W tym tygodniu zostaną rozpoczęte prace remontowo-budowlane przy parkanie kościelnym w Błaszkach..

Z radością podajemy do publicznej wiadomości, że w dniu 14 maja 2022r. nasz parafianin - alumn V roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, Marek Krzysztof Szczepański, syn Stanisława i Jolanty, ma przyjąć święcenia DIAKONATU. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji Marka Szczepańskiego - kandydata do święceń diakonatu oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał liczne i święte powołania kapłańskie, również w naszej parafii.

Wszystkim naszym parafianom życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Pana oraz dobrego zdrowia. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Świąt i całej Oktawy Wielkanocnej.