1. Zakończyły się już prace remontowo-budowlane przy frontowej stronie ogrodzenia kościelnego w Błaszkach. W ramach tej inwestycji wykonano następujące dzieła: A/ wymurowano od podstaw nowy parkan, otynkowano go i pokryto nową blachą, a następnie nowy parkan pomalowano dwukrotnie na kolor analogiczny do koloru elewacji kościoła. B/ wybudowano nowy podjazd dla wózków inwalidzkich z metalowymi poręczami oraz wykonano opaskę z kostki brukowej na całej długości parkanu od strony frontowej. C/ wykonano okładziny z płyt granitowych na schodach zewnętrznych przy parkanie kościelnym. D/ wyremontowano, pomalowano i zainstalowano bramę i furtki w ogrodzeniu przykościelnym. E/ zakupiono i zainstalowano 4 nowe lampy oświetleniowe przed kościołem gdyż stare były już poprzepalane. Całkowity koszt wykonania wspomnianej inwestycji wyniósł 279.300 zł. Po uregulowaniu wspomnianych kosztów na dzień dzisiejszy dysponujemy jeszcze kwotą 40.026 na rzecz remontu pozostałej części parkanu, który to remont chcemy przeprowadzić na wiosnę przyszłego roku. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie remontu pozostałej części zabytkowego ogrodzenia wokół naszego kościoła.

1. W dzisiejszą niedzielę przypadnie 44 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej racji dziś w Polsce przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za Wasze wsparcie!

1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli, w którym polecamy artykuły o starości, która może być darem i o zmarszczkach, które mogą być piękne. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

1. We wtorek – 18 października, w święto św. Łukasza Ewangelisty, przypada Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach służby zdrowia.

1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na Misje.

1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Po tym spotkaniu będzie też pobierana miara od dzieci, które zamawiają alby pierwszokomunijne.

1. W przyszły poniedziałek – 24 listopada o g. 19.00 odbędzie się jesienne spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich naszych Radnych parafialnych.

1. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Zachęcamy.

1. Nadal prosimy wszystkich o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie.