1. W ubiegłą przeżywaliśmy w Polsce XXII Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu zbierane były ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 1.800 zł. Bóg zapłać za Wasze wsparcie!

2. Dziś, pod hasłem „Będziecie moimi świadkami” obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. Przed nami ostatni tydzień października - miesiąca różańcowego. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.30, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w sobotę po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

1. Jutro (poniedziałek) o g. 19.00 odbędzie się jesienne spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich naszych Radnych parafialnych.

1. Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

1. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu !

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Rocznicę poświęcenia kościoła własnego. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą, po wszystkich Mszach św., comiesięczną zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji dalszej części parkanu kościelnego. Składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych kościelnych inwestycji.

1. W dniach od 3 do 5 listopada będziemy przeżywać w naszej diecezji wizytę relikwii bł. Karola Acutisa. Pragniemy aby był to dla nas czas przeżywania wspólnych rekolekcji w obecności młodego błogosławionego, dlatego podzieliliśmy ten czas według charyzmatu bł. Karola. We czwartek 3 listopada na godzinę 17.00 zapraszamy rodziców i rodziny do Sanktuarium Św. Józefa na katechezę oraz mszę pierwszoczwartkowa. W piątek zapraszamy młodych do uczestnictwa w Festiwalu Tratwa (wcześniejsza rejestracja
    przez stronę jestemnatratwie.pl
    ) oraz na całonocne czuwanie młodych, które rozpocznie się koncertem i katechezą o godzinie 18.30 do hali przy technikum im Św. Józefa. W sobotę na godzinę 12.00 do Parafii pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz dzieci rocznicowe.

1. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym” organizuje 6 listopada br. pielgrzymkę do Częstochowy Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik (Tel. 723159191) oraz Teresa Szczepańska (519422828).

1. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Zachęcamy.

1. Pragniemy poinformować, że z powodu zmniejszającej się liczby powołań kapłańskich ogłaszamy nabór kandydatów do pełnienia posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w naszej parafii, którzy pomagali by w rozdawaniu Komunii św. podczas Mszy św. oraz w zanoszeniu Jej do ludzi chorych. Szafarzami mogą być mężczyźni w wieku 35 – 65 lat przedstawieni przez proboszcza parafii. Powinni cieszyć się uznaniem kapłanów i wspólnoty parafialnej i wyróżniać się zdrową pobożnością eucharystyczną. Osoby zainteresowane tą ofertą prosimy o kontakt z ks. proboszczem w tym tygodniu.

1. "Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej organizuje Szkołę Liderów Parafialnych, która będzie przygotowywać do bycia akolitą, katechistą, lektorem lub animatorem grup parafialnych. Wykłady z różnych dziedzin teologii, Biblii, historii Kościoła, filozofii oraz warsztaty z komunikacji interpersonalnej, budowania zespołu, przywództwa i wielu innych będą trwały dwa lata i będą się odbywały w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Słuchaczem SLP może również zostać każdy, kto chce pogłębić swoją wiarę i wiedzę o Kościele. Osoby zainteresowane odsyłamy do informacji w najnowszym "Opiekunie" oraz do plakatu w gablocie ogłoszeniowej. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 15 grudnia."

1. Nadal prosimy wszystkich o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie.