Informujemy, że Caritas Kaliska, w ramach projektu ,,Wsparcie Caritas w Polsce dla osób dotkniętych konfliktem w Ukrainie” oraz akcji ,,Paczka dla Ukrainy”, bardzo prosi wszystkie parafie naszej Diecezji o wsparcie oraz przygotowanie na 1 tys. parafian jednej paczki. Nasza parafia powinna przygotować 7 takich paczek. Waga paczki powinna wynosić nie więcej niż 18 kg. i zawierać produkty z trzech kategorii:

* żywność z długim terminem ważności (np. cukier, herbata, makaron, ryż, konserwy, puszki, sól, olej, mąka itp.),

* produkty dla dzieci (np. kaszka, soki, słoiczki, mleko w proszku, czekolady itp. ), * artykuły chemiczne oraz kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe, zapałki, świece).

Prosimy zatem wszystkich parafian o zaangażowanie się w tę akcję charytatywną dla Ukraińców i dostarczanie nam w listopadzie br. różnych wspomnianych wcześniej produktów. Przygotowane produkty prosimy składać do kosza znajdującego się przed Ołtarzem św. Rocha. Ofiarowane produkty złożymy z kolei w odpowiednich kartonach i jako parafia dostarczymy je do Centrali Caritas w Kaliszu.