W ubiegłą niedzielę po wszystkich Mszach św., odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji. Zebraliśmy na ten cel 1.200 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary !

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły: o duszpasterstwie osób będących w związkach niesakramentalnych, o wynikach badań nad autentycznością Całunu Turyńskiego, o Mikołaju Koperniku i wiele innych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Porządek Mszy sw. w tym tygodniu: codziennie w dni powszednie będzie koncelebrowana Msza św. poranna o g. 7.00, a wieczorna o g. 18.00.

W czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na godzinną adorację eucharystyczną prowadzoną przez Siostry „Obliczanki”.

W najbliższy piątek – 17 lutego wieczorem zapraszamy do kościoła wszystkich kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie przygotowujące do tego sakramentu. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne z przedstawicielem Fundacji Tota Tua – Mariuszem Starosta. Natomiast wszystkich wiernych zapraszamy do wysłuchania wprowadzenia do rekolekcji "Oddanie 33", podczas niedzielnych Eucharystii. Rekolekcje te przeprowadzą uczestników przez 33 dni – od 20 lutego do 25 marca br. - podczas których jeszcze bardziej poznamy i pokochamy Maryję. Czas indywidualnych rozważań zakończy się oddaniem swojego życia Jezusowi przez czułe, matczyne dłonie. W temat wprowadzi nas również przedstawiciel fundacji Tota Tua, poprzez podzielenie się osobistym doświadczeniem Matki Bożej w swoim życiu. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

Solidaryzujemy się z ofiarami i poszkodowanymi w niedawnym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Modlimy się za nich i wspieramy materialnie. Dlatego w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św., będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Prosimy wszystkich o wsparcie.

W dniach od 24 – 26 lutego w WSD w Kaliszu odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. Zachęcamy naszą młodzież do zainteresowania się tą propozycją. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

Nadal prosimy wszystkich o modlitwę w int. szybkiego zakończenia wojny i o pokój na Ukrainie.

Seanse grupowe filmu „Opiekun” w kinie Helios

Kaliskie kino Helios serdecznie zaprasza na seanse
polskiego dramatu „Opiekun” – filmu o św. Józefie,
gigancie wiary, chroniącym rodzinę. Ta poruszająca
historia wydarzyła się naprawdę! Istnieje możliwość
rezerwacji grupowych na preferencyjnych warunkach po
wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
„Opiekun” to fabularna historia współczesnych bohaterów, Dominiki
(Karolina Chapko) i Roberta (Rafał Zawierucha), którzy wpadają
w kryzys małżeński. Narastające problemy i ciągły brak pieniędzy
powodują, że kobieta zaczyna interesować się innym mężczyzną,
a jej mąż nie potrafi sobie niestety poradzić z narastającym
napięciem. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał
podjąć decyzję, która zaważy na losach rodziny, zachowa się jak… święty Józef?

Premiera filmu: 24 lutego 2023
Gatunek: dramat
Reżyseria: Dariusz Regucki
Czas trwania: 94 min.

Po wcześniejszym uzgodnieniu terminu istnieje możliwość rezerwacji grupowych.
Cena dla zorganizowanych grup parafialnych od 10 osób to tylko 21,90 złotych od osoby w grupie.

Zapraszam do kontaktu!
Paulina Bartoszek - Kierownik ds. marketingu