Kilka dni temu -2 lutego - przeżywaliśmy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji w dzisiejszą niedzielę po Mszach św., jak co roku, będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za złożone ofiary! Z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego składamy najlepsze życzenia również naszym Siostrom „Obliczankom” dziękując Drogim Siostrom za ich obecność i cenną posługę w naszej parafii, a zwłaszcza za dar modlitwy. Módlmy się o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla naszych Sióstr oraz o nowe powołania do ich Zgromadzenia.

Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 wszystkie dzieci I-komunijne wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie spotkanie, na którym będą poświęcone i rozdawane świece.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuł „Sakrament w chorobie i starości” mówiący o tym kiedy i kto może przyjąć sakrament Namaszczenia chorych oraz wiele innych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna codziennie już według stałego całorocznego porządku, czyli w pon., wt., pt. i sobotę w godz. 8.00-9.30, a w środy i czwartki w godz. 17.00-18.00.

W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną i na spotkanie po tej Mszy św. Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy też na to spotkanie nowe osoby, które by chciały należeć do wspomnianej wspólnoty!

Po „kolędzie” wznawiamy w parafii cotygodniowe adoracje eucharystyczne prowadzone przez księży. W najbliższy czwartek, o g. 19.00, zapraszamy na pierwszą po „kolędzie” adorację eucharystyczną.

W sobotę – 11 lutego przeżywać będziemy 31 Światowy Dzień Chorego. Prosimy wszystkich o modlitwę w int. wszystkich chorych.

Wczoraj zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Wszystkim rodzinom naszej parafii (ok. 1.200 rodzin, czyli ponad 2/3 mieszkańców parafii przyjęło „kolędę”) składamy serdeczne podziękowanie za Waszą otwartość na tegoroczną wizytę duszpasterską, za miłe przyjmowanie swoich duszpasterzy, za wspólną modlitwę i szczere rozmowy. Paniom i panom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, a tym którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia. Dziękujemy za Waszą serdeczną, kolędową życzliwość. W duchu wdzięczności za tę posługę w przyszłą niedzielę – 12 lutego, o g. 10.30, będziemy sprawować Mszę św. w int. sołtysów i osób podwożących księży po kolędzie. Zapraszamy! Ofiary pieniężne jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie”, po odliczeniu części ofiar kolędowych dla księży, będą przeznaczone na remont pozostałej części parkanu kościelnego w Błaszkach. Ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczone na ten cel stanowią kwotę 60.640 zł. Tydzień temu Radni Parafialni zebrali 1.401 zł. W sumie więc na dzień 4 lutego 2023 r. na rzecz remontu dalszej części parkanu przed kościołem dysponujemy kwotą 119.030 zł. Rozpoczęcie robót remontowo-budowlanych związanych ze wspomnianą inwestycją planujemy już w marcu br. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

W tym tygodniu, w dni powszednie, nie będzie porannych Mszy św. koncelebrowanych tylko jedna Msza św. będzie sprawowana o g. 7.00, a druga o g. 7.30. Wieczorne natomiast Msze św. będą sprawowane, jak zwykle, codziennie o g. 18.00.