1. W ubiegłą niedzielę  Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną kwestę na remont dalszej części parkanu przed naszym kościołem. Podczas kwesty zebrano kwotę 1.506 zł. W sumie więc na dzień 4  marca 2023 r. na wspomniany cel dysponujemy kwotą 120.536 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom

2. Dziś II Niedziela W. Postu, -„Ad Gentes” czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dlatego dziś po Mszach św. – jak co roku – będzie przeprowadzona  zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

3. Wczoraj w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, odbyła się  II Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” o randze krajowej. Wszystkie „Margaretki” z naszej parafii zapraszamy dziś na Mszę św. o g. 12.00 i na krótkie spotkanie po tej Mszy św. z Ks. Łukaszem Pondel  - diecezjalnym moderatorem Apostolatu  Margaretka  Diecezji Kaliskiej, którego dziś gościmy w naszej parafii.

4. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.Zachęcamy do nabywania  i czytania.

5. W środę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Naszym mamom, siostrom, babciom  i w ogóle wszystkim kobietom składamy najlepsze życzenia: wielu Łask Bożych, darów Ducha Świętego,  opieki Matki Najświętszej oraz stałego szacunku i życzliwości ze strony mężczyzn. Szczególnie więc   w środę otoczmy wszystkie kobiety naszą serdeczną modlitwą.

6. W środę też będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem!  Zapraszamy wszystkich choćby na krótką modlitwę!

7. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

8. W najbliższą sobotę – 11 marca, odbędzie się VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Uroczystej Mszy św. o g. 12.00 będzie przewodniczył  Bp. Damian Bryl, Ordynariusz Diecezji Kaliskiej. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. Zachęcamy sołtysów do udziału w tym wydarzeniu

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

10. Przypominamy, że w Wielkim Poście w naszej świątyni parafialnej są nabożeństwa pasyjne. W piątki o g. 17.00 są nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”  w tym roku są w niedziele o g. 12.00 i po nich Msza św.  Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.

11. Int. Różańca dla Róż Różańcowych” naszej Parafii, na miesiąc marzec: „O nawrócenie grzeszników”.

12. W miniony wtorek na plebanii w Błaszkach odbyło się spotkanie katechetyczne. Jednym z tematów spotkania była problematyka związana z uczęszczaniem dzieci i młodzieży na lekcje religii w szkole.  W związku                         z powyższym informujemy wszystkich, że zgodnie z wytycznymi  Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski  poznawanie nauki Kościoła i doktryny wiary, oraz przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych, co jest warunkiem prowadzenia życia zgodnego z wiarą, odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole. Dlatego katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach Rezygnacja zaś z uczęszczania na lekcje religii w szkole pociąga za sobą skutki wynikające z oczywistego obowiązku osoby wierzącej do troski o pogłębianie i rozwój  swojej wiary i przygotowania do sakramentów. Katolik, który świadomie rezygnuje z formacji chrześcijańskiej proponowanej m.in. w ramach lekcji religii w szkole, popełnia grzech wobec I przykazania Bożego. Rezygnujący z uczęszczania na lekcje religii zamykają sobie również drogę do zostania chrzestnym lub świadkiem bierzmowania.  Kolejną konsekwencją wypisania się z religii jest nieotrzymanie z tego przedmiotu oceny przez ucznia, a co za tym idzie brak oceny w przedmiocie religia/etyka na świadectwie szkolnym. Sam zaś fakt wypisania się z religii jest odnotowywany w kartotece parafialnej. Istnieje jednak możliwość ponownego zapisania się ucznia na lekcje religii przez zmianę pisemnego oświadczenia, Dlatego apelujemy do wszystkich rodziców o większą troskę w religijnym wychowaniu swoich dzieci,   a wszystkich parafian prosimy znów o modlitwę za dzieci i młodzież naszej parafii.