1. W ubiegłą niedzielę będącą dniem solidarności z misjonarzami została przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel 1.340 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

2. Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania  i czytania.

4. W środę o g. 19.00 na plebanii odbędzie się pierwsze w tym roku zebranie Rady Parafialnej. Ksiądz Proboszcz zaprasza na to spotkanie wszystkich Radnych Parafialnych.

5. W czwartek,  jak zwykle o g. 19.00, zapraszamy na adorację eucharystyczną prowadzoną przez księdza.

6. W piątek – 17 marca, w naszej parafii przypada – jak co roku – diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przez cały dzień będzie można adorować Jezusa wystawionego  w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość i wdzięczność, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Prosimy, aby od g. 7.30 do 12.00 czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 12.00 do g. 15.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od  g. 15.00 do g. 18.00 mieszkańcy Błaszek. Chodzi o to aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji. Szczegółowy program znajduje się w gablocie parafialnej.

7. W dniach od 17 – 19 marca w Kaliszu organizowane będą „Warsztaty Muzyki Liturgicznej”. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

8. Przypominamy, że w Wielkim Poście w naszej świątyni parafialnej są nabożeństwa pasyjne. W piątki o g. 17.00 są nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”  w tym roku są w niedziele o g. 12.00 i po nich Msza św.  Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.

9. Za dwa tygodnie  planujemy w naszej parafii rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje te poprowadzi  ks. Andrzej Lemiesz Jezuita. Prosimy już wszystkich o modlitwę w int. tych rekolekcji.

10. Z racji Wielkiego Postu przypominamy o jałmużnie, jako jednej z form troski  o potrzebujących. Ofiary na jałmużnę prosimy składać do puszki umieszczonej pod chórem, przy figurze św. Antoniego. Ofiary te przekazane będą później do Caritas naszej Diecezji i przeznaczone potrzebującym. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary.