1. W tym tygodniu - od 19 marca (uroczystość św. Józefa) do 25 marca (Dzień świętości życia) przeżywać będziemy  w Polsce Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.  Codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać modlitwę o pokój autorstwa papieży, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętą z encykliki Evangelium vitae oraz krótkie rozważanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Organizatorem Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Więcej informacji o podejmowanej działalności na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  W numerze polecamy artykuły o rekolekcjach, o roku z uchodźcami z Ukrainy, o smartfonie, który jest wyzwaniem naszych czasów i wiele innych. Zachęcamy do nabywania  i czytania.

3. W środę wieczorem zapraszamy na spotkanie wspólnotę „Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym”. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

4. W czwartek,  jak zwykle o g. 19.00, zapraszamy na adorację eucharystyczną prowadzoną przez księdza.

5. W najbliższą sobotę – 25 marca wieczorem o g. 18.00, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje te poprowadzi  ks. Andrzej Lemiesz Jezuita. Prosimy już wszystkich o modlitwę w int. tych rekolekcji.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Radni Parafialni przeprowadzą – jak co miesiąc – zbiórkę pieniężną na rzecz remontu dalszej części parkanu kościelnego. Prosimy wszystkich o wsparcie.

7. Przypominamy, że w Wielkim Poście w naszej świątyni parafialnej są nabożeństwa pasyjne. W piątki o g. 17.00 są nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” i po nich Msza św., a „Gorzkie Żale”  w tym roku są w niedziele o g. 12.00 i po nich Msza św.  Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach

8. Z racji Wielkiego Postu przypominamy o jałmużnie, jako jednej z form troski  o potrzebujących. Ofiary na jałmużnę prosimy składać do puszki umieszczonej pod chorem, przy figurze św. Antoniego. Ofiary te przekazane będą później do Caritas naszej Diecezji i przeznaczone potrzebującym. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary.