1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie tegorocznych świąt wielkanocnych.

Księdzu Zbigniewowi  za opiekę nad ministrantami i ustrojenie wraz z Siostrą Michaelą, młodzieżą i panem kościelnym „Grobu Pańskiego”, Siostrom „Obliczankom” za modlitwę i zaangażowanie w liturgię oraz za przygotowanie tzw. Ciemnicy czyli okolicznościowego ołtarza do przechowywania Najświętszego Sakramentu od Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Siostrze Karolinie i chórzystom za uroczystą „oprawę muzyczną” w czasie Triduum Paschalnego. Panu kościelnemu oraz Rodzicom, młodzieży i dzieciom z naszych Wspólnot parafialnych za posprzątanie kościoła na czas Triduum Paschalnego. Dzieciom z ERM-u i scholki parafialnej za adorację Pana Jezusa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Ministrantom naszej parafii za służbę liturgiczną, udział  w wielkopiątkowej „Drodze Krzyżowej” i adorowanie Pana Jezusa w  Wielką Sobotę. – Strażakom błaszkowskim i błaszkowskiej policji za zabezpieczenie „Drogi Krzyżowej” w Wielki Piątek z cmentarza do kościoła. Jednostkom OSP z terenu naszej parafii za trzymanie tzw. warty przy „Grobie Pańskim” w Wielką Sobotę  i za czynny udział w nocnej procesji rezurekcyjnej. Orkiestrze błaszkowskiej za ich „muzyczny udział” w procesji rezurekcyjnej. Osobom, które czytały Słowo Boże i śpiewały psalmy, zwłaszcza podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Wszystkim osobom,  które w jakikolwiek sposób pomogły  nam wszystkim przeżywać świadomie, godnie  i owocnie święta wielkanocne -  wszystkim serdecznie dziękujemy i „Bóg zapłać”!

Szczególne podziękowanie składamy właścicielce firmy ogrodniczej „Kolorowa Rabatka” P. Magdalenie Owczarek z Chrzanowic za nieodpłatne ofiarowanie i dostarczenie kwiatów do „Grobu Pańskiego”.

2. Dziś niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę pieniężną przeznaczoną na odświeżenie i malowanie wnętrza naszej świątyni. Prosimy o zrozumienie i wsparcie.

3. Jutro (poniedziałek), drugi dzień w Oktawie świąt wielkanocnych, tzw. wielkanocny poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy  do uczestnictwa w liturgii wielkanocnej.

4. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

5. W I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi od g. 17.00. Zapraszamy. W sobotę o g. 18.00 będzie Msza św. połączona z nabożeństwem pierwszo sobotnim. Zapraszamy na to spotkanie szczególnie członków Wspólnoty Żywego Różańca w naszej Parafii. Int. Różańca dla Róż Różańcowych” naszej Parafii, na  kwiecień: „W int. Ojczyzny”.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tę niedzielę w całym kraju będziemy przeżywać tzw. „Dzień Dobra” – patronalne święto CARITAS, rozpoczynające 80 Tydzień Miłosierdzia. Dlatego w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii trzy osoby z Caritas   z Kalisza, które po Mszach św. przeprowadzą zbiórkę finansową na  wykończenie Domu doraźnego zatrzymania się i pomocy samotnym matkom, osobom bezdomnym i potrzebującym. Prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie.

7. Od Wielkiego Piątku do przyszłej niedzieli przeżywamy w Kościele Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Codziennie po Mszy św. wieczornej, a w  przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Zapraszamy!

8. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

9. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Pana oraz wszelkiego dobra. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Świąt i całej Oktawy Wielkanocnej.