1. Tydzień temu Radni Parafialni przeprowadzili comiesięczną kwestę pieniężną przeznaczoną na odświeżenie i malowanie wnętrza naszej świątyni. Zebrano 2.015 zł. W sumie na wspomniany cel dysponujemy kwotą 16.565 zł. Bóg zapłać!

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tę niedzielę w całym kraju przeżywamy tzw. „Dzień Dobra” – patronalne święto CARITAS, rozpoczynające 80 Tydzień Miłosierdzia. Niech ten czas będzie on dla nas szczególną okazją do poznawania i wielbienia Bożego miłosierdzia oraz do gorliwego pełnienia czynów miłosierdzia względem tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Dziś  po każdej Mszy św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie! Zapraszamy do solidarnej modlitwy! Dziś też gościmy w naszej parafii trzy osoby  z Caritas   z Kalisza, które po Mszach św. przeprowadzą zbiórkę finansową na  wykończenie Domu doraźnego zatrzymania się i pomocy samotnym matkom, osobom bezdomnym i potrzebującym. Prosimy wszystkich o zrozumienie   i wsparcie tego dzieła miłosierdzia.

3. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu!

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

5. Referat ds. powołań naszej diecezji informuje, że w dniach 19-20 kwietnia w WSD w Kaliszu (ul. Złota 144) odbędzie się dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Zapraszamy młodzież męską od 16 roku życia wzwyż. Rozpoczęcie w piątek o g. 18.00, a zakończenie w sobotę ok. g. 18.00. Należy wziąć ze sobą śpiwór, Pismo Święte, notatnik oraz strój liturgiczny jeżeli ktoś jest ministrantem lub lektorem. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Koszt udziału jest bezpłatny. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 506 594 149 (ks. Waldemar Graczyk).

6. Z radością podajemy do publicznej wiadomości, w myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego, że Jakub DALECKI, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii ma przyjąć święcenia DIAKONATU w Ostrowie Wielkopolskim dnia 11 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mającego otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

7. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy różne teksty na temat miłosierdzia, o tym jak zachować w swoim życiu równowagę pomiędzy pracą i odpoczynkiem oraz wiele innych.  Zachęcamy do nabywania  i czytania.

8. Zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Życzymy wszystkim wielu łask od Miłosiernego Chrystusa i Szczęść Boże na radosne i owocne przeżywanie Tygodnia Miłosierdzia.