W ubiegłą niedzielę była zbiórka na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy na ten cel 550 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

W minionym tygodniu wywieźliśmy kolejną partię śmieci z cmentarza na wysypisko do Bartochowa. Za pomoc w wywozie tych śmieci serdecznie dziękujemy panom: Jerzemu Wróblowi z Kwaskowa, Jackowi Jarczewskiemu z Adamek, Łukaszowi Janczakowi z Kwaskowa i Pawłowi Dembińskiemu z Chrzanowic. Bóg zapłać! Kolejną partię śmieciu przewidujemy wywieść w najbliższym czasie. Prosimy przede wszystkim nie przynosić z domów na cmentarz i nie wrzucać do śmietników w workach czy torbach foliowych swoich śmieci domowych.

Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone na tę tacę ofiary. Taca ta będzie w całości przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii (zwłaszcza na spłatę kosztów remontu plebani). O wysokości tej tacy poinformujemy parafian w przyszłą niedzielę.

Dziś po Mszy św. będzie – zapowiadana już tydzień temu – zbiórka szkolno-parafialnego Caritas, przeznaczona Na pomoc w funkcjonowaniu świetlicy dla dzieci przy ośrodku Pomocy Społecznej w Błaszkach. Dziś też po Mszach św. będzie rozprowadzany nowy świąteczny numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania.

Spowiedź w tym tygodniu w dekanacie: jutro w Brzezinach, w środę w Sobiesękach i w czwartek w Gruszczycach.

We wtorek, o g. 19.00 zapraszam na spotkanie na plebani całą Radę Parafialną (spotkanie opłatkowe). Będzie to spotkanie opłatkowe podsumowujące dotychczasową działalność Rady i wytyczające plany na przyszłość.

W czwartek o 19.00 zapraszam do kościoła wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego.

Od piątku do niedzieli będą trwały w naszej parafii rekolekcje adwentowe prowadzone przez ks. Łukasza Kręczyńskiego z Kalisza. Szczegółowy program tych rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i publikowany, jak wszystkie cotygodniowe ogłoszenia parafialne, na naszej stronie parafialnej: www.parafiablaszki.pl. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w piątek i w sobotę już pół godziny przed Mszami św. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach.

W czasie trwania rekolekcji będziemy rozprowadzać nowy numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”, którego tematyka jest poświęcona wielu aktualnym wydarzeniom, świętom, a zwłaszcza różnorodnej działalności charytatywnej w naszym dekanacie oraz tegorocznej kolędzie. Bardzo prosimy, aby okazać zainteresowanie temu pismu.

W przyszłą niedzielę nasi ministranci będą sprzedawać przed kościołem „figurki Pana Jezusa na sianku”. Cena figurek dobrowolna. Jest to cegiełka, z której dochód będzie w całości przeznaczony na 3-dniową wycieczkę do Warszawy w czasie najbliższych ferii zimowych.

W kancelarii parafialnej można już odebrać decyzje w sprawie wycinki drzew na cmentarzu. Można również składać nowe wnioski o wycinkę kolejnych starych drzew na cmentarzu.