Zaczęliśmy już remont kapitalny kaplicy na naszym parafialnym cmentarzu. Zakończony jest już  pierwszy etap tego remontu polegający na gruntownej naprawie całego dachu kaplicy i pokryciu go nową dachówką.  Prosimy o wsparcie finansowe i o modlitwę w tej intencji.

W związku z tą inwestycją w dzisiejszą niedzielę nie będzie Mszy św. w kościele o g. 17.00 tylko na cmentarzu o g. 17.30, a po niej będzie Różaniec na cmentarzu w int. zmarłych. Na Mszy św. będzie poświęcenie nowego dachu kaplicy. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy wszystkich parafian. Różaniec będzie prowadzony przez poszczególne wspólnoty naszej parafii (Krucjata Eucharystyczna, Podwórkowe Koła Różańcowe, Chórek młodzieżowy, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Neokatechumenat). Zapraszam na tę Mszę św. także nasz parafialny Chór i ministrantów. Radni  parafialni  przeprowadzą podczas tej Mszy św. zbiórkę przeznaczoną na remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

We wtorek – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji we wtorek w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Suma odpustowa z udziałem księży z naszego dekanatu będzie o g. 12.00. Zachęcam wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazanie odpustowe na Mszy św. o g. 12.00 będzie głosił. O. Bernardyn z Warty. Po „sumie odpustowej” będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji proszę szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów. W tym dniu po Mszy o g. 17.00 będzie poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

Inicjujemy w naszej Parafii tzw. „JERYCHO MARYJNE” czyli comiesięczną całodniową modlitwę różańcową w int. naszej Ojczyzny. Pierwsze Jerycho Maryjne odbędzie się w najbliższy czwartek – 28 lipca od g. 7.30 do 21.00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim. Modlitwę tę będą prowadzić członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja, ale do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich zatroskanych o los naszej Ojczyzny.

W czwartek o 19.00 zapraszamy jak co tydzień na Adorację Jezusa Eucharystycznego.

Za tydzień – 1 sierpnia o g. 5.30 wyjeżdżamy z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze. Rodziców, którzy jeszcze nie podpisali zgody na wyjazd swojego dziecka albo nie uiścili jeszcze opłaty na wczasorekolekcje proszę o szybki kontakt ze mną. Szukamy sponsorów pragnących wesprzeć nasze wczasorekolekcje. Ofiary na ten cel można wrzucić do puszki pod figurą św. Antoniego pod chórem albo do mnie osobiście. Bóg zapłać!

Rusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej w dniach od 09 – 15 sierpnia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do ks. wikariuszy. 30 lipca o g. 20.00 będzie spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki.

Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.