1. Wczoraj młodzież naszej parafii – pod opieką ks. Wojciecha – była autokarem na ogólnopolskim spotkaniu młodych na Lednicy. Bogu niech będą dzięki!

2. Dziś na Mszy św. o g. 12.00 ks. proboszcz Jerzy Mikołajewski będzie przeżywał srebrny jubileusz kapłaństwa – z okazji 25-lecia swoich święceń kapłańskich. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. i do wspólnego dziękczynienia Bogu za dar kapłańskiego jubileuszu ks. proboszcza. Ławki w nawie głównej o g. 12.00 prosimy zostawić wolne dla zaproszonych gości.

3. Dziś obchodzimy po raz piąty Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu. Na stolikach pod chórem są wyłożone materiały dotyczące idei dziękczynienia Bogu. Można je gratisowo wziąć ze sobą.

4. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

5. Jutro (poniedziałek) o g. 17.00 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed Panem Jezusem Eucharystycznym na procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i Krucjatę Eucharystyczną na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami. Będzie próba sypania kwiatków. Proszę aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.

6. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała” – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Proszę, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało” w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci I komunijne i Rocznicowe, Krucjatę Eucharystyczną oraz wszystkich wiernych. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała” od g. 11.30 do 14.00. Przez całą „Oktawę” po „Bożym Ciele” zapraszam wszystkich do licznego udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszam szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.

7. W piątek o g. 20.00 zapraszamy na adorację eucharystyczną młodzież i studentów.

8. W przyszłą niedzielę po raz kolejny będziemy obchodzić Święto naszej Diecezjalnej Caritas. Wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Kaliszu o g. 16.00. Następnie ulicami Kalisza odbędzie się Marsz dla Życia, a po nim na Placu św. Józefa będzie miał miejsce Wielki koncert Uwielbienia. Wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz Caritas. Bóg zapłać za ofiary!

9. W przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie zbierana taca przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć.

9. Chcę wszystkich poinformować, że pragniemy dokonać nowej inwestycji w naszej parafii w postaci zewnętrznego oświetlenia wieży naszego kościoła parafialnego i zegara na tej wieży. Burmistrz Gminy i Miasta wyraził zgodę na podłączenie oświetlenia zewnętrznego naszego kościoła do oświetlenia publicznego. My zaś jako parafia musimy sfinansować zakup i montaż tegoż oświetlenia. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 6.000 zł. Dlatego szukamy sponsorów aby to oświetlenie mogło zafunkcjonować. Ktokolwiek byłby zainteresowany takim sponsoringiem to bardzo proszę o kontakt ze mną.

10. W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia br. organizujemy jak co roku wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci naszej parafii. Zainteresowani tym wyjazdem niech zgłaszają się do ks. Proboszcza.