1. Dziś o g. 10.00 jest Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go. Dzieciom rocznicowym i ich rodzicom dziękujemy za prezent do kościoła w postaci obrusu na ołtarz w naszym kościele. Bóg zapłać! Już teraz informuję, że w przyszłym roku I Komunia św. będzie – jak dotychczas – w drugą niedzielę maja, a w dwa tygodnie później będzie Komunia rocznicowa.
2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  Prezentowane są w nim m.in. sylwetki i wypowiedzi  nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania i  czytania. Wśród nowowyświęconych jest neoprezbiter z naszego dekanatu – ks. Jakub Małolepszy, który dziś odprawia swoją Mszę prymicyjną w Wojkowie..
3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.
4.  W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.
5. W piątek przypada 1 dzień czerwca – Dzień Dziecka. Otoczmy, szczególnie w tym dniu troską duchową, emocjonalną i materialną nasze dzieci.
6.   W piątek (a nie w sobotę) od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.
7.   W piątek o g. 20.00 zapraszamy na adorację młodzież i studentów.
8.   W sobotę - 2 czerwca -  organizujemy wyjazd autokarowy na spotkanie młodych do Lednicy. Zapisy przyjmują księża wikariusze. Koszt wyjazdu 45 zł.
9.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 ks. proboszcz Jerzy Mikołajewski będzie przeżywał srebrny jubileusz kapłaństwa – z okazji 25-lecia swoich święceń kapłańskich. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. i do wspólnego dziękczynienia Bogu za dar kapłańskiego jubileuszu ks. proboszcza. Ławki w nawie głównej w przyszłą niedzielę o g. 12.00 prosimy zostawić wolne dla zaproszonych gości.
10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy po raz piąty Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Prosimy więc w przyszłą niedzielę o ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum narodowej wdzięczności Bogu.
11.   Chcę wszystkich poinformować, że pragniemy dokonać nowej inwestycji w naszej parafii w postaci zewnętrznego oświetlenia wieży naszego kościoła parafialnego i zegara na tej wieży. Burmistrz Gminy i Miasta wyraził zgodę na podłączenie oświetlenia zewnętrznego naszego kościoła do oświetlenia publicznego. My zaś jako parafia musimy sfinansować zakup i montaż tegoż oświetlenia. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 6.000 zł. Dlatego szukamy sponsorów aby to oświetlenie mogło zafunkcjonować. Ktokolwiek byłby zainteresowany takim sponsoringiem to bardzo proszę o kontakt ze mną.
12.   W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia br. organizujemy jak co roku wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci naszej parafii. Zainteresowani tym wyjazdem niech zgłaszają się do ks. Proboszcza.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Prezentowane są w nim m.in. sylwetki i wypowiedzi nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania i czytania. Wśród nowowyświęconych jest neoprezbiter z naszego dekanatu – ks. Jakub Małolepszy, który dziś odprawia swoją Mszę prymicyjną w Wojkowie..

3. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

6. W piątek (a nie w sobotę) od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

7. W piątek o g. 20.00 zapraszamy na adorację młodzież i studentów.

8. W sobotę - 2 czerwca - organizujemy wyjazd autokarowy na spotkanie młodych do Lednicy. Zapisy przyjmują księża wikariusze. Koszt wyjazdu 45 zł.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 ks. proboszcz Jerzy Mikołajewski będzie przeżywał srebrny jubileusz kapłaństwa – z okazji 25-lecia swoich święceń kapłańskich. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. i do wspólnego dziękczynienia Bogu za dar kapłańskiego jubileuszu ks. proboszcza. Ławki w nawie głównej w przyszłą niedzielę o g. 12.00 prosimy zostawić wolne dla zaproszonych gości.

11. Chcę wszystkich poinformować, że pragniemy dokonać nowej inwestycji w naszej parafii w postaci zewnętrznego oświetlenia wieży naszego kościoła parafialnego i zegara na tej wieży. Burmistrz Gminy i Miasta wyraził zgodę na podłączenie oświetlenia zewnętrznego naszego kościoła do oświetlenia publicznego. My zaś jako parafia musimy sfinansować zakup i montaż tegoż oświetlenia. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 6.000 zł. Dlatego szukamy sponsorów aby to oświetlenie mogło zafunkcjonować. Ktokolwiek byłby zainteresowany takim sponsoringiem to bardzo proszę o kontakt ze mną.

12. W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia br. organizujemy jak co roku wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci naszej parafii. Zainteresowani tym wyjazdem niech zgłaszają się do ks. Proboszcza.