1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania

2. W czwartek, jak co tydzień zapraszamy o g. 19.00 na godzinną adorację Jezusa w Eucharystii.

3. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W czwartek o g. 16.00 będzie Msza św. w int. młodzieży III klas Publicznego Gimnazjum w Błaszkach, a w piątek o g. 8.00 będzie Msza św. w int. dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Liceum. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w tej Mszy św. i do dziękczynienia Bogu za kończący się rok szkolny.

4. W piątek będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 8.00 (Błaszki i Brończyn), 9.00 i 18.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Paweł Królak, nasz „kościelny”. Pamiętajmy w modlitwie o naszym solenizancie.

5. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

6. W przyszły poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 8 lipca br. Koszt wyjazdu 30 zł. Zbiórka przy kościele św. Anny o g. 6.00. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

8. W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Zainteresowani tymi wczasorekolekcjami niech się zgłaszają do ks. proboszcza.

9. Nadal przypominam, że w najbliższym czasie planujemy zainstalować oświetlenie zewnętrzne wieży naszego kościoła. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie 6.000 zł. Dziękujemy serdecznie trzeciemu sponsorowi – Państwu Burdelakom z Kostrzewic za złożenie ofiary 1000 zł. na ten cel. Szukamy kolejnych sponsorów. Zainteresowanych tym wsparciem prosimy o szybki kontakt z ks. proboszczem.

10. Dekretem księdza Biskupa Ordynariusza z dniem 30 czerwca br. zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w parafii Błaszki ks. Wojciech Deresiński i zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii p.w. św. App. Piotra i Pawła w Lututowie. Na stanowisko wikariusza błaszkowskiego – na miejsce ks. Wojciecha – przychodzi pracować mający 9 lat kapłaństwa ks. Piotr Gąsiorek. Ks Wojciech Deresiński pracował jako wikariusz w Błaszkach 2 lata. Za ten czas pracy u nas serdecznie dziękujemy i życzymy szybkiego zaklimatyzowania się na nowej parafii, a ks. Piotrowi Gąsiorkowi życzymy dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich parafian proszę o modlitwę zarówno w intencji ks. Wojciecha Deresińskiego jak i ks. Piotra Gąsiorka.

. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania

6. W przyszły poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej.