1. W miniony piątek o g. 8.00 była Msza św. dla wszystkich szkół naszej parafii na zakończenie roku szkolnego. Z racji rozpoczynających się wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.

2. Jutro (poniedziałek) o g. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych na to spotkanie serdecznie zapraszamy.

3. W dniach od 9 – 15 sierpnia organizujemy po raz trzeci pieszą pielgrzymkę z Błaszek na Jasną Górę. Dlatego we wtorek o g. 19.00 zapraszam na spotkanie komitet organizacyjny pielgrzymki oraz inne osoby, które by chciały organizację tegorocznej pielgrzymki wesprzeć.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św.

5. Taca w przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

6. Intencja Różańca na lipiec: modlimy się za rolników.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 8 lipca br. Koszt wyjazdu 30 zł. Zbiórka przy kościele św. Anny o g. 6.00. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

8. W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Zainteresowani tymi wczasorekolekcjami niech się zgłaszają do ks. proboszcza.

9. Nadal przypominam, że w najbliższym czasie – już w tym tygodniu - planujemy zainstalować oświetlenie zewnętrzne wieży naszego kościoła. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie 6.000 zł. W tym tygodniu pojawił się nowy anonimowy sponsor, który złożył ofiarę 500 zł. na ten cel. Mamy już 3000 zł., a potrzebujemy kolejnych 3000 zł. Dziękujemy więc serdecznie dotychczasowym sponsorom ale nadal jeszcze szukamy kolejnych. Zainteresowanych tym wsparciem prosimy o szybki kontakt z ks. proboszczem.

10. Dziękujemy bardzo Panu Józefowi Mazurowi z Chrzanowic za ofiarowanie pokaźnej ilości kwiatów na ozdobienie cmentarza.

11. Witamy dziś w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Piotra Gąsikorka, który dotychczas pracował w Ostrowie Wielkopolskim. Życzymy ks. Piotrowi szybkiego zaklimatyzowania się i dobrej pracy w naszej parafii. Wszystkich zaś parafian proszę o modlitwę zarówno w intencji ks. Wojciecha Deresińskieg, który będzie pracował w Lututowie jak i ks. Piotra Gąsiorka.

6. Intencja Różańca na lipiec: modlimy się za rolników.