1. 1. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.  W miniony wtorek Obraz uroczyście został przekazany przez mieszkańców Domaniewa do Maciszewic. Z okazji Nawiedzenia mieszkańcy Domaniewa zebrali pieniądze -  1050 zł. z przeznaczeniem na dalszy remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

1. 2. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. 3. Dziś organizujemy po raz drugi Festyn Parafialny ku czci św. Anny naszej patronki. Festyn odbędzie się na posesji parafialnej między kościołem a plebanią. Rozpoczęcie festynu o g. 15.00.  Serdecznie zapraszamy parafian i gości do uczestnictwa we wspólnej zabawie.

1. 4. W czwartek – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji w czwartek w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Suma odpustowa z udziałem księży z naszego dekanatu będzie o g. 12.00. Zachęcam wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazanie odpustowe na Mszy św. o g. 12.00 będzie głosił nasz rodak, salezjanin -  ks. dr. Bogdan Walczykiewicz. Po „sumie odpustowej” będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji proszę szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów. W tym dniu po Mszy o g. 17.00 będzie poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

1. 5. Za tydzień – 30 lipca o g. 5.30 wyjeżdżamy z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wczasorekolekcje nad morze. Są jeszcze wolne miejsca można się zapisywać. Rodziców, którzy jeszcze nie podpisali zgody na wyjazd swojego dziecka albo nie uiścili jeszcze opłaty na wczasorekolekcje proszę o szybki kontakt ze mną. Szukamy sponsorów pragnących wesprzeć nasze wczasorekolekcje. Ofiary na ten cel można wrzucić do puszki pod figurą św. Antoniego pod chórem albo do mnie osobiście. Bóg zapłać!

1. 6. W dniach od 09 – 15 sierpnia wyrusza z naszej parafii już po raz trzeci Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisywanie się u ks. wikariuszy lub w kancelarii parafialnej.

1. 7. Przypominam, że mamy już zainstalowane oświetlenie zewnętrzne wieży naszego kościoła. Dziękujemy dotychczasowym sponsorom: Marii Adamkiewicz z ul. Kaliskiej, Ewie Burdelak z Kostrzewic, Anonimowej pani z Kokoszek, anonimowej pani z ul. Kościuszki i dwom anonimowym panom z Pl. Niepodległości. Na pełne sfinansowanie oświetlenia brakuje nam jeszcze 2.000 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy już finansowo wsparli i którzy jeszcze zechcą wesprzeć to dzieło. W czasie odpustu parafialnego w najbliższy czwartek dokonamy też poświęcenia wyremontowanej figury Pana Jezusa przed kościołem. Koszt wyremontowania i odnowienia figury wyniósł 6.000 zł.

1. 8. Na stolikach pod chórem wyłożone są ulotki reklamujące rekolekcje ewangelizacyjne w Zduńskiej Woli prowadzone przez charyzmatycznego o. Jamesa Manjackala. Zachęcamy wszystkich do skorzystania