1. 1. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

1. 2. Rozpoczyna się miesiąc różańcowy. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku dzieci zapraszamy na różaniec o g. 17.00 a dorosłych na Różaniec po Mszy wieczornej. W sobotę różaniec będzie tylko  po Mszy św. wieczornej. Intencja różańca na październik: w int. młodzieży naszej parafii.

1. 3. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego, a w piątek o g. 19.15 na adorację eucharystyczną zapraszamy młodzież. Po adoracji będzie spotkanie formacyjne dla młodzieży w salce parafialnej.

1. 4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.

1. 5. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O g. 9.00 zapraszamy na spotkanie z ks. Rafałem kandydatów na ministrantów, a od g. 10.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

1. 6. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy przygotowania do przyszłorocznego bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej oraz katechezę ponadgimnazjalną (przedmałżeńską) dla młodzieży ponadgimnazjalnej. O dokładnym terminie pierwszego spotkania poinformujemy w przyszłą niedzielę.

1. 7. Na cmentarzu parafialnym – przy głównym wejściu – ustawiona jest nowa tablica z regulaminem cmentarza.  Regulamin ten przypomina między innymi, że zamiar stawiania nowych nagrobków czy sadzenia drzew na cmentarzu zawsze zgłaszamy najpierw w kancelarii parafialnej. Na postawienie nowego pomnika zawsze musi być pozwolenie księdza proboszcza. Stare krzyże drewniane palimy a metalowe zabieramy ze sobą, albo zdajemy u grabarza lub u księdza. Nie wolno krzyży rzucać do śmietników ani stawiać pod płotem. Gruz po starych grobach również zawsze zabieramy ze sobą a nie zostawiamy na cmentarzu.

1. 8. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

1. 9. Kontynuujemy doświetlenie zewnętrzne naszego kościoła. W minionym tygodniu został doświetlony szczyt wieży kościelnej. Koszt tego doświetlenia to 4.000 zł. W sumie więc oświetlenie zewnętrzne kościoła kosztowało nas 10.000 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel. Szukamy teraz alpinistów z uprawnieniami którzy by weszli na wieńczący wieżę kościelną krzyż aby go punktowo oświetlić.