Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 2830 zł., a zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu 850 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na te cele.

2. Dziś gościmy w naszej parafii dwóch kleryków WSD w Kaliszu. Klerycy przeprowadzają Niedzielę Powołań, której celem jest modlitwa, świadectwo powołaniowe oraz zebranie ofiar na rzecz naszego Seminarium Duchownego.  Bóg zapłać za złożone ofiary, a klerykom za powołaniową posługę w naszej parafii.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.

4. Mamy kolejną dostawę darów Caritas. Osoby uprawnione do otrzymaania tych darów mogą je odbierać w parafialnym punkcie Caritas w czwartek lub w piątek w godz. 10.00 – 12.00.

5. W czwartek będziemy wspominać św. Cecylię, patronkę muzyki i chórów kościelnych. Z tej racji dziękujemy panu organiście i naszym chórzystom za śpiew i życzymy im wielu łask Bożych, mocnych głosów i radości ze śpiewania Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek. Prośmy Pana Boga aby uczynił ich życie pieśnią ku Jego chwale.
W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych  na Adorację Jezusa Eucharystycznego! W piątek o g. 19.15 Adorcja dla młodzieży, a o g. 19.45 katecheza przedmałżeńska dla młodzieży.

6. W sobotę o g. 11.00 zapraszamy na kolejne spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Chrystusa Króla. Rozpocznie się ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła i będzie apelować do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa królem całego naszego życia. Cztery lata temu (26.10.2008 r.) gościliśmy w naszej parafii ks. Piotra Kowalka, duszpasterza Eucharystycznego Ruchu Młodych w naszej Diecezji, który zainicjował powstanie tego ruchu w naszej parafii. Odtąd członkowie tego ruchu mają swoje cotygodniowe spotkania (a nieraz też wyjazdy) z S. Rafaelą, odpowiedzialną za ten ruch w naszej parafii. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o g. 12.00 odbędzie się uroczysty ceremoniał przyjęcia kolejnych kandydatów do ERM naszej parafii. Niech ta okoliczność będzie zachętą dla innych uczniów szkół podstawowych do wstąpienia i korzystania z tej wartościowej formy chrześcijańskiej formacji jaką jest ERM.

7. Pan Organista nadal będzie roznosić do wszystkich rodzin opłatek i kalendarze diecezjalne oraz informator na temat kapitalnego remontu naszych organów. Na ten remont będą przeznaczone ofiary z tegorocznej kolędy.

W tym tygodniu porządek odwiedzin z opłatkiem będzie następujący:

Poniedziałek od g. 9.00 – Wójcice
Wtorek od g. 9.00 - Brończyn
Środa od g. 9.00 – Kamienna Brzozowiec i ul. Pułaskiego
Czwartek od g. 14.00 – ul. Sieradzka
Piątek od g. 14.00 – Pl. Sulwińskiego                                                            Sobota od g. 9.00 – Borysławice Osiedle

8. Jeszcze w tym tygodniu można zamawiać „wypominki” za zmarłych. W przyszłą niedzielę będziemy czytać „wypominki” według nowej listy wypominkowej.
9. Z racji „Roku wiary” jeszcze raz przypominamy, że jeżeli ktoś chciałby nabyć Katechizm Kościoła Katolickiego to prosimy nam – księżom to zgłosić.