1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.

2.  Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła i apeluje do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa Królem całego naszego życia. Cieszymy się bardzo, że dziś na Mszy św. o g. 12.00 kolejni uczniowie ze szkół podstawowych naszej parafii zostaną przyjęciu w sposób uroczysty na członków Eucharystycznego Ruchu Młodych naszej Parafii. Ruch ten zaczął u nas istnieć jesienią 2008. Członkowie Ruchu mają swoje cotygodniowe spotkania z S. Rafaelą, która cztery lata temu, na moją prośbę, zgodziła się wziąć odpowiedzialność za ten ruch w naszej parafii. Bardzo dziękujemy i Siostrze Rafaeli i członkom ERM za piękny trud systematycznego poznawania Jezusa Eucharystycznego, zbliżania się do Niego i świadczenia o Jego miłości innym. Niech ta okoliczność będzie zachętą dla innych dzieci szkół podstawowych do wstąpienia i korzystania z tej wartościowej formy chrześcijańskiej formacji, jaką jest ERM.

3. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych  na Adorację Jezusa Eucharystycznego! W piątek o g. 19.15 Adorcja dla młodzieży, a o g. 19.45 katecheza przedmałżeńska dla młodzieży – ostatnia w tym roku.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Zakończenie starego roku liturgicznego niech nas zmobilizuje do rozliczenia się przed Bogiem ze swego dotychczasowego życia i podjęcia dobrych postanowień na przyszłość.

5. Pan Organista nadal będzie roznosić do wszystkich rodzin opłatek i kalendarze diecezjalne oraz informator na temat kapitalnego remontu naszych organów. Na ten remont będą przeznaczone ofiary z tegorocznej kolędy.
W tym tygodniu porządek odwiedzin będzie następujący:

Wtorek od g. 13.00 – Borysławice, a od g. 17.00 – Bloki 8, 9, 10 na ul. Przemysłowej
Środa od g. 13.00 – ul. Kościuszki i ul. Ogrodowa
Czwartek od g. 14.00 – Pl. Niepodległości
Piątek od g. 13.00 – Kociołki
Sobota od g. 9.00 – - ul Krótka, Spacerowa, Polna, Młyńska, Projektowana, Szkolna i Kościelna.

6. Z racji „Roku wiary” jeszcze raz przypominamy, że jeżeli ktoś chciałby nabyć Katechizm Kościoła Katolickiego to prosimy nam – księżom to zgłosić.

7.Prosimy nadal aby w listopadzie kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza oraz szkło nie wrzucać do kontenerów tylko obok.