Dziś rozpoczyna się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana i przygotowania do świąt Bożonarodzeniowych.
Dziś rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania. Dziś, jak co roku, można nabywać świece wigilijne „Caritas” – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Cena 6 zł. Świece można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

2. Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

3. Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Od jutra, podobnie jak to było w latach ubiegłych, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić w przyszłym tygodniu do III Niedzieli Adwentu.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

5. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszami św. Spowiedź dla dzieci o g. 16.30, a Roraty wyjątkowo w piątek o g. 17.00. W piątek o g. 19.15 Adorcja dla młodzieży.

6. W sobotę będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. W sobotę też od rana będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Będą to odwiedziny przedświąteczne. Prosimy nam wszystkich chorych chcących skorzystać z tych odwiedzin zgłaszać w tym tygodni Natomiast w sobotę na g. 16.00 zapraszam wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane alby i medaliki.

7. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi, a taca z racji II Niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. W przyszły poniedziałek, 10 grudnia zapraszam całą Radę Parafialną na kolejne spotkanie (opłatkowe).

9.Intencja Różańca na grudzień – za wszystkie rodziny naszej parafii.

10. Pan Organista nadal będzie roznosić do wszystkich rodzin opłatek i kalendarze diecezjalne oraz informator na temat kapitalnego remontu naszych organów. Na ten remont będą przeznaczone ofiary z tegorocznej kolędy.
W tym tygodniu porządek odwiedzin będzie następujący:

Poniedziałek od g. 15.00 ul. Kaliska i ul. Przemysłowa
Wtorek od g. 17.00 – Bloki 2, 3 i 4 na ul. Przemysłowej
Środa od g. 16.00 – ul. Sportowa nr. 1 i 2

11. Z racji „Roku wiary” jeszcze raz przypominamy, że jeżeli ktoś chciałby nabyć Katechizm Kościoła Katolickiego to prosimy nam – księżom to zgłosić.

12.Prosimy nadal aby kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza nie wrzucać do kontenerów tylko obok.