1.    Dziś rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.

2.     Jutro (poniedziałek) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano. Wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz”, a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie napełniajmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Wcielonego Słowa złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje.
          Nie sprowadzajmy świąt Bożego Narodzenia do roli święta bezużytecznej rozrzutności. Boże Narodzenie jest świętem pokory, ubóstwa, ogołocenia, poniżenia Syna Bożego. Zadbajmy zatem aby było obchodzone w duchu autentycznego dzielenia się miłością i radością z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej braterskiej obecności.

9. Pasterka, jak zwykle, o g. 24.00. W dzień Bożego Narodzenia i w II dzień świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że po świętach i w styczniu, jak co roku, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o g. 7.00. Wieczorem o g. 18.00 będą Msze św. zbiorowe w środy i w piątki.

10. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Kończy się nawiedzenie w Kokoszkach,  a rozpocznie się w Wójcicach. Obraz uroczyście zostanie przekazany mieszkańcom Wójcic przez mieszkańców Kokoszek w sobotę na Mszy św. o g. 18.00

11.  Prosimy nadal aby kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza oraz szkło nie wrzucać do kontenerów tylko obok.

12. Bardzo dziękujemy Państwu Lindnerom z Gzikowa za ofiarowanie nam – jak co roku – choinek do kościoła .

7. Dziś, po dość długiej przerwie, będziemy rozprowadzać kolejny numer naszego
pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. Tematem przewodnim są „związki niesakramentalne”.
Opisujemy bardzo szeroko ten temat. Ujawniamy całą prawdę o finansach Kościoła. Relacjonujemy
 też bardzo wiele wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie w naszym dekanacie. Mimo, że
aktualny numer jest dużo większy - jeśli chodzi o objętość – od poprzednich, to nadal
rozprowadzamy jeden egzemplarz pisma tylko po 3 zł. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania.

5.      Od piątku rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie tej kolędy poznać się bliżej z naszymi parafianami i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont organów w parafialnym kościele, które w przyszłym roku będą miały 100 lat istnienia.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Piątek od g. 9.00 – Domaniew (2 ks.) i Maciszewice (1 ks.)
Sobota od g. 9.00 – Chrzanowice za cmentarzem i Wilczkowice (1 ks.), Kociołki (1 ks.),
         Kodów (1 ks.)