1 Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Na łamach tego numeru są podane między innymi zmiany wikariuszowskie w naszej diecezji. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2 Przypominamy, że trwa w naszej parafii nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. W minioną środę Obraz zakończył swoje nawiedzenie w miejscowości Borysławice i przeszedł do Brzozowca. Z racji nawiedzenia mieszkańcy Borysławic złożyli ofiarę pieniężną w wysokości 1640 zł. z przeznaczeniem na remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

3 W sobotę po Mszy wieczornej z racji 13 dnia miesiąca będzie modlitewna procesja fatimska z Figurą Matki Bożej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy.

4 Taca w przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie tacą inwestycyjną. A inwestycji różnych wykonujemy w ostatnim czasie dużo. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

5 Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 14 lipca br. Koszt wyjazdu 40 zł. Zbiórka przy kościele św. Anny o g. 6.00. Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

6 W dniach od 9 – 15 sierpnia organizujemy po raz czwarty pieszą pielgrzymkę z Błaszek na Jasną Górę. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do księży wikariuszy bądź do kancelarii parafialnej.

7 Już informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 18 sierpnia odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Brzozowiec.

8 Trwa remont kapitalny organów kościelnych oraz dalszy remont kaplicy cmentarnej i malowanie wnętrza kaplicy przedpogrzebowej. W związku z remontem kaplicy cmentarnej pragniemy wykonać również nowe chodniki z kostki brukowej na alejkach przed i za kaplicą cmentarną (ok. 200 m 2). Mamy kolejnych trzech anonimowych sponsorów. Jeden złożył ofiarę 500 zł., a dwóch po 300 zł. Bóg zapłać! Liczymy na dalsze zrozumienie i pomoc!

9 Wstawione są nowe zdjęcia do „galerii" na naszej internetowej stronie parafialnej. Zachęcamy do „odwiedzania" tej strony.