1. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną „Na Syrię". Zbiórka wyniosła 350 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś przeżywamy tzw. „Dzień Papieski". Taca z racji II Niedzieli miesiąca – będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne, a po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny". Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

4. Dziś też przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy popołudniowej o g. 17.00 będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

5. Przeżywamy miesiąc różańcowy. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku dzieci zapraszamy na różaniec o g. 17.00 a dorosłych na Różaniec po Mszy wieczornej.

6. Jutro swoje święto patronalne obchodzić będą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.

7. W środę przez cały dzień w naszym kościele parafialnym będziemy przeżywać „Jerycho Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę różańcową w int. Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.

8. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego, a w piątek o g. 19.00 na adorację eucharystyczną zapraszamy młodzież.

9. W piątek, 18 października w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty swoje święto patronalne obchodzą pracownicy służby zdrowia. Wspierajmy ich z serca płynącą modlitwą.

10. W przyszłym roku będzie w naszej parafii wizytacja biskupia połączona z sakramentem bierzmowania. Dlatego w sobotę o g. 10.00 zapraszamy do kościoła - na spotkanie przygotowujące do przyszłorocznego bierzmowania - młodzież II klas gimnazjalnych uczęszczających do Gimnazjum w Błaszkach lub też w innych miejscowościach.

11. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień Misyjny. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby ewangelizacji i rozwoju młodych Kościołów w krajach misyjnych.

12. W przyszły poniedziałek – 21 X, o g. 19.30 zapraszam na spotkanie wszystkich Radnych parafialnych.

13. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.