1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy do nabywania.

2. Taca dzisiejsza z racji drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Natomiast po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na te cele.

3. Jutro przypada 11 listopada, czyli kolejna – 95 już rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Spojrzał Bóg na ucisk swojego ludu w niewoli, wysłuchał jego jęczenia, zlitował się i stanął po naszej stronie, aby skruszył nieznośne nam więzy i oddał nam wolną, niezależną i zjednoczoną ziemię ojców naszych. Z łaski Boga jesteśmy wolni w wolnej naszej Polsce.
Dlatego jutro na Mszy św. o g. 9.00 będziemy dziękować Bogu za odzyskanie ojczyzny, wolności i niepodległości oraz prosić aby Polacy nie tylko w nadzwyczajnych, ale też zwyczajnych warunkach potrafili wspinać się na wyżyny ducha. Bo tylko taki naród przetrwa, który odznacza się duchowym bogactwem swych obywateli.

4. W środę od g. 7.30 do g. 18.00 odbędzie się w naszym kościele parafialnym JERYCHO MARYJNE, czyli comiesięczna całodniowa modlitwa różańcowa w int. Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich zatroskanych o los naszej Ojczyzny.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

6. Pan Organista nadal będzie roznosić do wszystkich rodzin opłatek i kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać!

W tym tygodniu porządek odwiedzin z opłatkiem będzie następujący:

Poniedziałek – Smaszków i Kostrzewice
Wtorek – Gzików i Bukowina
Środa – Maciszewice i Lubanów
Czwartek – Zawady
Piątek i Sobota – Chrzanowice, Wilczkowice i Żelisław

7. W piątek – 15 listopada w miejscowości Wrząca odbędzie się uroczystość 150-tej Rocznicy Bitwy Powstania Styczniowego Pod Wrzącą pod nazwą „Historyczna Zaduma Patriotyczna", której celem jest uczczenie czynu powstańców styczniowych. Początek uroczystości o g. 9.30 w dworku we Wrzącej. Burmistrz naszej Gminy na tę uroczystość serdecznie wszystkich zaprasza.

8. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii gościć S. Annę Czajkowską ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych z Sulejówka k. Warszawy. Siostra na każdej Mszy św. zabierze głos i będzie propagować Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Mamy nadzieję, że owocem tego spotkania będzie powstanie w naszej parafii nowej wspólnoty tego apostolstwa. Proszę o modlitwę w tej intencji.