1. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu zebraliśmy 810 zł. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.

3. Dziś gościmy w naszej parafii S. Annę Czajkowską ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych z Sulejówka k. Warszawy. Dziękujemy Siostrze za obecność i propagowanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Mamy nadzieję, że owocem tego spotkania będzie powstanie w naszej parafii nowej wspólnoty tego apostolstwa. Dlatego wszystkich chętnych do zaangażowania się w to apostolstwo serdecznie zapraszam w najbliższą środę na Mszę św. wieczorną oraz na spotkanie po Mszy św. Na to spotkanie proszę przynieść ze sobą wypełnione deklaracje, które Siostra będzie rozdawać po Mszy św. Wszystkich proszę o modlitwę w tej intencji.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego!, a w piątek o g. 19.00 na taką adorację zapraszamy młodzież.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Chrystusa Króla. Rozpocznie się ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła i będzie apelować do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa królem całego naszego życia.

6. Pan Organista nadal będzie roznosić do wszystkich rodzin opłatek i kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać!

W tym tygodniu porządek odwiedzin z opłatkiem będzie następujący:

Poniedziałek od g. 11.00 – Brończyn
Środa od g. 9.00 – Wójcice i Borysławice, a od g. 14.00 – ul. Kościuszki
Czwartek od g. 13.00 – Pl. Niepodległości
Piątek od g. 9.00 Brzozowiec, a od g. 14.00 – ul. Sieradzka
Sobota od g. 9.00 – Borysławice Osiedle

7. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych. W przyszłą niedzielę będą już wypominki z nowej listy wypominkowej.

8. Zakończyliśmy już remont kaplicy cmentarnej od zewnątrz, a aktualnie powoli dobiega końca kapitalny remont naszych organów kościelnych. Przewidywane koszty związane z remontem organów szacujemy na ok. 60.000 zł. Na koncie parafialnym na ten cel mieliśmy 30.000 zł. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Wójcic złożył ofiarę 500 zł. Ofiarodawcy więc składamy serdeczne „Bóg zapłać" i dalej będziemy wdzięczni za ofiary parafian i ludzi dobrej woli na remont organów.