1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Rozprowadzamy też przepiękny, wykonany na kredowym papierze album prezentujący wszystkie parafie i kościoły naszej kaliskiej diecezji. Koszt tego albumu wynosi 70 zł. Zachęcamy bardzo do nabywania.

2. Jutro (poniedziałek) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to już od paru lat w naszym kraju dzień wolny od pracy. Starajmy się ten dzień przeżyć w duchu świątecznym. Weźmy udział we Mszy św., bo do tego nas w tym dniu Kościół zobowiązuje. Powstrzymajmy się też od niekoniecznych prac i zakupów. Podczas Mszy św. w tym dniu będzie poświęcenie kadzidła, kredy i wody. Porządek Mszy św. w tym dniu niedzielny. Jutro po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Misji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Jutro (poniedziałek) w Sali OSP w Błaszkach o g. 11.00 odbędzie się zebranie założycielskie dotyczące powstania nowego związku na rzecz obrony polskiego rolnictwa. Zaproszenie to jest kierowane do wszystkich rolników.

4. W środę przez cały dzień, jak co miesiąc, będziemy przeżywać w parafialnym kościele „Jerycho Maryjne" czyli całodzienną modlitwę w int. Ojczyzny. Wszystkich w tym dniu zapraszamy do kościoła choćby na krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w int. naszej Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca będzie tzw. taca inwestycyjna przeznaczona na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

6. Przeżywamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą". Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Przypominamy, że wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy" zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont organów w parafialnym kościele, które mają 100 lat istnienia.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Wtorek (7.01) od g. 15.00 – ul. Przemysłowa nr.: 8, 9, 10 – 3 ks.

Środa (8.01) od g. 15.00 – ul. Przemysłowa „3" (1 ks.), a od g. 15.30 – ul. Projektowana i Spacerowa (1 ks.), oraz ul. Młyńska i „Domki Pietruchy" (1 ks.).

Czwartek (9.01) od g. 9.00 – Chrzanowice od str. Błaszek (1 ks.), Smaszków (1 ks.) i Kostrzewice (1 ks.).

Piątek (10.01) od g. 15.00 – ul. Przemysłowa „2" (1 ks.), a od g. 15.30 - ul. Kaliska po obu stronach od strony kościoła (2 ks.).

Sobota (11.01) od g. 9.00 – Wójcice – (2 ks.) oraz Chrzanowice Wilczkowice (1 ks.).

7. Przypominamy, że w styczniu z racji „kolędy" Msze św. wieczorne będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś czynna codziennie rano w godz. 8.00-8.30.

8. W minionym tygodniu kolejny anonimowy sponsor z Błaszek złożył ofiarę 500 zł. na remont organów. Serdeczne „Bóg zapłać".