1 Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla dzieci z rodzin ubogich składamy serdeczne „Bóg zapłać". Siostrom „Obliczankom" dziękujemy za rozprowadzenie paczek mikołajkowych złożonych pod drzewkiem życia i miłości. Wszystkim szkołom i organizacjom dziękujemy za spotkania wigilijno-opłatkowe. Za pomoc w budowaniu „Szopki bożonarodzeniowej" dziękujemy młodzieży z Gimnazjum, ministrantom i panu kościelnemu. Orkiestrze gminnej dziękujemy za koncert kolęd, wykonany jak co roku przed „Pasterką", a chórowi parafialnemu za śpiew podczas „Pasterki".

2 Pojutrze (wtorek) będzie zakończenie roku 2013. Wieczorem o g. 18.00 będzie Msza dziękczynno-błagalna, a po niej nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich parafian na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy.

3 W środę „Nowy Rok" – porządek Mszy św. jak w niedzielę.

4 W czasie trwania kolędy nie będzie w czwartki wieczorem adoracji eucharystycznej.

5 W piątek przypada I Piątek, a w sobotę I sobota miesiąca. Szczególna okazja do spowiedzi. Po Mszy wieczornej o g. 18.00 w sobotę będzie Różaniec fatimski. Intencja Różańca na styczeń: „O pokój na świecie".

6 Przeżywamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą". Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża w czasie tej kolędy chcemy się spotkać i bliżej poznać z naszymi parafianami oraz zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie „kolędy" zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont organów w parafialnym kościele, które w tym roku mają 100 lat istnienia.

7 A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 9.00 – Gzików (2 ks.) oraz Kołdów (1 ks.)

Wtorek od g. 9.00 - Bukowina (3 ks.).

Czwartek od g. 10.00 – Kwasków (2 ks.) oraz Żelisław Pietrasy (1 ks.)

Piątek od g. 15.00 – ul. Sportowa „1" (1 ks.) i Sportowa „2" (1 ks.) oraz „Stare Miasto",
„Błaszkowianka" i ul. Kościelna (1 ks.)

Sobota od g. 9.00 – Zawady (2 ks.) oraz Woleń (1 ks.)

8. Dziś nadal rozprowadzamy świąteczny numer „Opiekuna". Rozprowadzamy też przepiękny,
wykonany na kredowym papierze album prezentujący wszystkie parafie i kościoły naszej kaliskiej diecezji. Koszt tego albumu wynosi 70 zł. Zachęcamy bardzo do nabywania.

9. Przypominamy, że w styczniu z racji „kolędy" Msze św. wieczorne będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś czynna codziennie rano w godz. 8.00-8.30.