1. Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończymy w liturgii Kościoła okres Narodzenia Pańskiego i zaczynamy okres zwykły.

Rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko przypominamy, że powinni:

A. Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących (ukończone 16 lat, po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczy we Mszy św. i nie żyje w kolizji z prawem Kościoła), którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.

B. Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.

C. Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana
„kościelnego", a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.

2. Dzisiejsza taca z racji II niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli oraz przepiękny,
wykonany na kredowym papierze album prezentujący wszystkie parafie i kościoły naszej kaliskiej diecezji. Koszt tego albumu wynosi 70 zł. Zachęcamy bardzo do nabywania.

4. W sobotę rozpocznie się w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

5. Przeżywamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą". Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. Przypominamy, że wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy" zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na remont organów w parafialnym kościele, które mają 100 lat istnienia.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.00 – ul. Sieradzka (3 ks.)
Wtorek od g. 15.30 – Borysławice Osiedle (3 ks.)
Środa od g. 15.00 – Bloki na ul. Sulwińskiego (1 ks.), a od g. 15.30 Plac Sulwińskiego (2 ks.)
Czwartek od g 9.00 – Brończyn (2 ks.) i Maciszewice (1 ks.) Piątek od g. 15.00 – ul. Szkolna i Pomorska (1 ks.), a od g. 15.30 - Blok nr. „4" na ul. Przemysłowej (2 ks.)
Sobota od g. 9.00- Borysławice Wieś (3 ks.)

6. Przypominamy, że w styczniu z racji „kolędy" Msze św. wieczorne będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś czynna codziennie rano w godz. 8.00-8.30.