1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Polsce jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Szósty Ogólnopolski Tydzień Biblijny w naszym kraju. Zachęcamy wszystkich do odszukania Biblii i zaprzyjaźnienia się ze Słowem Bożym, które powinniśmy czytać, rozważać i którym powinniśmy żyć. Z tej racji zapraszamy w tym tygodniu biblijnym wszystkich chętnych każdego dnia wieczorem, a zwłaszcza w środę i w piątek wieczorem, na Mszę św. połączoną z rozważaniami biblijnymi.

2. Dziś kończy się w Kościele w Polsce 70 Tydzień Miłosierdzia przeżywany pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – Apostoł miłosierdzia". Z tej racji dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Kaliskiej. Bóg zapłać za wasze ofiary.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania i czytania.

4. Jutro (poniedziałek) o g. 16.30 będzie spotkanie wszystkich dzieci klas III, przygotowujących się do swej Komunii rocznicowej wraz z rodzicami. Będziemy przeżywać próbę generalną przed tą uroczystością. W sobotę o g. 9.00 będzie spowiedź dla tych dzieci przed ich Komunią rocznicową. Zachęcamy również rodziców tych dzieci do skorzystania z sakramentalnej spowiedzi. W przyszłą niedzielę, o g. 10.00, będzie Komunia rocznicowa. Prosimy miejsca w ławkach nawy głównej zostawić wolne dla rodziców tych dzieci.

5. W czwartek wieczorem nie będzie adoracji Jezusa w Eucharystii gdyż w tym czasie księża będą na spotkaniu z ks. Biskupem w Gruszczycach.

6. W piątek o g. 19.00 Adoracja dla młodzieży.
7. W sobotę o g. 12.00 kolejne swoje spotkanie mają kandydaci do bierzmowania. Zapraszamy.

8. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Dziś Obraz zakończy swoją wędrówkę po ul. Przemysłowej „8", „9" i „10" i przekazany zostanie do tzw. „Szeregowca" (czyli ul. Przemysłowa 11-20) i bloków SKR (czyli ul. Przemysłowa „21" i „24"). Uroczyste przekazanie Obrazu będzie miało miejsce dziś na Mszy św. popołudniowej o g. 17.00. Zapraszamy więc mieszkańców ul. Przemysłowej „8", „9" i „10" na Mszę św. dziękczynną za dar Nawiedzenia a przedstawicieli tzw. „Szeregowca" prosimy o przejęcie Obrazu podczas tej Mszy św.

9. Taca w przyszłą niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy dzień modlitw o powołania.

11. W przyszły poniedziałek – (12.V)) o g. 19.30, odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych oraz osoby, które chciałyby się podzielić podczas festynu parafialnego 29 czerwca br. swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórcy ludowi.
12. Po raz kolejny kierujemy apel do wszystkich korzystających z naszego cmentarza parafialnego aby do dużego kontenera, znajdującego się przy pierwszej bramie, po prawej stronie nowego cmentarza, nie wrzucać żadnych śmieci tylko szkło.
13. W dniach od 28.07 – 3.08 nasza parafia organizuje – jak co roku w Chłapowie nad morzem-wczasorekolekcje dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 400 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc.