1. Dziś o g. 10.00 jest Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go. Dzieciom rocznicowym i ich rodzicom dziękujemy za prezent do kościoła w postaci 2 obrusów na ołtarze w naszym kościele. Bóg zapłać!

2. Dzisiejsza „niedziela Dobrego Pasterza" - światowy dniem modlitw o powołania, rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

3. Taca dzisiejsza z racji II Niedzieli miesiąca jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś rozprowadzamy numer „Opiekuna". Zachęcam do nabywania i czytania.

4. Jutro (poniedziałek) – o g. 19.30, odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych oraz osoby, które chciałyby się podzielić podczas festynu parafialnego 29 czerwca br. swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórców ludowych.

5. We wtorek - 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami. Proszę przynieść ze sobą świece. Prosimy też cztery osoby do niesienia w procesji figury Matki Bożej. Nabożeństwa te, podobnie jak przez ostatnie lata, będziemy organizować co miesiąc – 13 dnia miesiąca, od maja do października, a od listopada do kwietnia co miesiąc – w pierwsze soboty miesiąca, o g. 18.00 będą nabożeństwa pierwszo sobotnie. Zapraszamy do uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach wszystkich czcicieli Matki Bożej.

6. W czwartek o g. 7.30 wyjeżdżamy z dziećmi Komunii Rocznicowej dwoma autokarami na pielgrzymkę do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby chętne do wyjazdu prosimy o zapisywanie się u S. Rafaeli.

7. W czwartek o g. 19.00 będzie adoracja Jezusa w Eucharystii dla wszystkich chętnych. Zapraszamy.

8. W piątek o g. 19.00 jest adoracja dla młodzieży.

9. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną . Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować, a nowych chorych zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. W sobotę (17 maja), w Koźminku k. Kalisza, będzie obecny Krzyż Światowych Dni Młodzieży, podarowany w Niedzielę Palmową przez Ojca Świętego Franciszka. Nasz dekanat organizuje wyjazd na spotkanie ludzi młodych, chcących trwać na modlitwie przy Krzyżu. Miejscem wyjazdu na to spotkanie będzie Wojków (k. kościoła – g. 16.45) i Błaszki (k. kościoła – g. 17.00). Koszt wyjazdu 10 zł. Szczegółowy program jest umieszczony w gablocie parafialnej. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy o kontakt z ks. Piotrem.

11. Przypominamy, że trwa w naszej parafii Nawiedzenie Rodzin przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. W ubiegłą niedzielę, z racji Nawiedzenia mieszkańcy ul. Przemysłowej „8", „9" i „10" złożyli ofiarę 1245 zł. z przeznaczeniem na dalszy remont kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać!

12. Po raz kolejny kierujemy apel do wszystkich korzystających z naszego cmentarza parafialnego aby do dużego kontenera, znajdującego się przy pierwszej bramie, po prawej stronie nowego cmentarza, nie wrzucać nic, ani śmieci ani szkła. Jest to kontener na odpady wyselekcjonowane.

13. W sobotę, 7 czerwca br., jest organizowane – jak co roku – ogólnopolskie spotkanie na Lednicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 35 zł. Jest jeszcze tylko parę miejsc wolnych. Zapisy przyjmuje ksiądz Piotr. Zachęcamy młodzież do wyjazdu.

14. W dniach od 28.07 – 3.08 nasza parafia organizuje – jak co roku w Chłapowie nad morzem-wczasorekolekcje dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 400 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc.