1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcam do nabywania i czytania.

2. Jutro Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach i życzeniach o naszych mamach. W poniedziałek, wtorek i w środę będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje z wieczornymi procesjami błagalnymi o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje.

3. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po Mszy św.

4. W czwartek nie będzie wieczornej adoracji eucharystycznej gdyż w tym dniu jest wizytacja biskupia w Wojkowie.

5. W piątek o g. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania, a o g. 19.00 w piątek będzie spowiedź dla kandydatów i ich rodzin.

6. W sobotę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Janiaka, który przeprowadza w tym roku wizytację kanoniczną w naszym dekanacie. Program sobotniej wizytacji jest podany na naszej internetowej stronie parafialnej oraz wywieszony w gablocie parafialnej. W ramach tej wizytacji zapraszamy na spotkanie z ks. biskupem zwłaszcza wszystkich Radnych parafialnych - o g. 10.30; Dyrektorów szkół i katechetów - o g. 11.00, oraz członków wszystkich wspólnot i grup parafialnych - o g. 15.30. Uroczysta Msza św. z Sakramentem Bierzmowania będzie o g. 12.00. Na tę Mszę św. prosimy nie tylko kandydatów do bierzmowania i ich rodziny, ale także wszystkich parafian. Ksiądz biskup chce też nawiedzić nasz parafialny cmentarz dlatego proszę wszystkich o szczególną mobilizację porządkową na cmentarzu w tym tygodniu. Z racji wizytacji nie ubieramy domów i bram wstążeczkami czy transparentami, ale można wystawić jakiś obraz religijny w oknie. Przede wszystkim zaś proszę wszystkich o modlitwę, aby ta wizytacja biskupia służyła dobru całej naszej parafii.

7. Rok temu informowaliśmy, że chcemy powołać do istnienia w naszej parafii dwie nowe wspólnoty. Jedna, czyli „Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym" istnieje już od pół roku, a drugą mamy nadzieję powołać do istnienia niebawem. Dlatego w najbliższą niedzielę będziemy gościć na wszystkich Mszach św. ks. kan. Michała Pacynę – ojca duchownego WSD w Kaliszu i zarazem diecezjalnego moderatora „Kręgów Rodzin" oraz małżeństwa należące do „Kręgów Rodzin" naszej diecezji. Nasi goście przybliżą nam ideę formacyjną tzw. „Kręgów Rodzin" i podzielą się z nami swoim świadectwem wiary. Mamy nadzieję, że owocem tego spotkania będzie powstanie w Błaszkach „Kręgu Rodzin" czyli wspólnoty formacyjnej dla małżeństw.

8. Za dwa tygodnie, w sobotę 7 VI, na Jasnej Górze organizowana jest II Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Na to spotkanie zaproszone są Parafialne Koła Żywego Różańca, zelatorki i zelatorzy oraz wszyscy chętni. Nasza parafia również organizuje wyjazd autokarowy na to spotkanie. Koszt wyjazdu ok. 30 zł. (w zależności od ilości chętnych). Zapisy przyjmują panie: Teresa Szczepańska i Elżbieta Drobnik.

9. Przypominamy, że w dniach od 28.07 – 3.08 nasza parafia organizuje – jak co roku w Chłapowie nad morzem - wczasorekolekcje dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 400 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc.