1. Wczoraj – jak co roku – miało miejsce ogólnopolskie spotkanie na Lednicy. Młodzież naszej parafii była również na tym spotkaniu wraz z ks. Piotrem. Bogu niech będą dzięki za tę pielgrzymkę.

2. Wczoraj na Jasnej Górze odbyła się II Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. W spotkaniu brały udział Parafialne Koła Żywego Różańca, zelatorki i zelatorzy. Nasza parafia również zorganizowała wyjazd autokarowy na to spotkanie. Mamy nadzieję, że pielgrzymka ta ożywi i pobudzi aktywność tzw. „Róż różańcowych" w naszej parafii, których członkowie każdego dnia modlą się na różańcu w intencjach podawanych co miesiąc w ogłoszeniach. Niech Bóg im to wynagrodzi. Intencja Różańca na czerwiec: „O nowe powołania kapłańskie i zakonne".

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi „o Marcie Robin, która przez 50 lat żywiła się wyłącznie Eucharystią". Zachęcam do nabywania i czytania.

4. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą w Liturgii Kościoła okres wielkanocny. Po Mszach św. w odpowiedzi na apel Ojca św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach. Taca dzisiejsza z racji II Niedzieli miesiąca jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

5. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.

6. W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych do kościoła na adorację Jezusa w Eucharystii.

7. W piątek o g. 19.00 zapraszamy na adorację młodzież.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka dla pięcioletniego Mateuszka Balcerowiaka z Częstochowy, który urodził się z poważnym niedowładem rączek i czeka na piątą operację przeszczepu mięśni w klinice w Niemczech. Operacja jest bardzo kosztowna, a NFZ nie refunduje takich operacji. Zbiórkę tę popiera i wyraża na nią zgodę Kuria Kaliska. Rodzice Mateuszka, którzy przeprowadzą tę zbiórkę, bardzo proszą o wsparcie finansowe w leczeniu ich dziecka i za tę pomoc z całego serca dziękują. Bóg zapłać!

9. W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Już proszę, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało" w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu.

10. Tydzień temu gościmy w naszej parafii ks. kan. Michała Pacynę oraz małżeństwa należące do „Kręgów Rodzin" naszej diecezji. Teraz małżonków zainteresowanych propozycją powstania wspólnoty „Kręgu Rodzin' w naszej parafii prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

11. Za trzy tygodnie Rada Parafialna organizuje parafialny festyn rodzinny. Nadal prosimy abyście nam dostarczali swoje zdjęcia z Janem Pawłem II, które później będą do oddania.

12. W dniach od 28 lipca do 3 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych tymi wczasorekolekcjami prosimy również o szybki kontakt z ks. proboszczem.