1. W ubiegłą niedzielę po Mszach św. została przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach. Zebraliśmy na ten cel 720 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi „o Marcie Robin, która przez 50 lat żywiła się wyłącznie Eucharystią". Zachęcam do nabywania i czytania.

3. Jutro o g. 20.00 zapraszam wszystkich Radnych Parafialnych na kolejne spotkanie Rady. Za dwa tygodnie Rada Parafialna organizuje parafialny festyn rodzinny, na który już wszystkich zapraszamy. Nadal prosimy abyście nam dostarczali swoje zdjęcia z Janem Pawłem II, które później będą do oddania.

4. Jutro (poniedziałek) o g. 17.00 zapraszam do kościoła wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed Panem Jezusem Eucharystycznym na procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza dzieci komunii rocznicowej i Krucjatę Eucharystyczną na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami. Będzie próba sypania kwiatków. Proszę, aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.

5. W środę, od rannej do wieczornej Mszy św. będziemy przeżywać w kościele parafialnym tzw. Jerycho Maryjne, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wszystkich zapraszamy choćby na krótką modlitwę.

6. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała" – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Proszę, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało" w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci Komunii Rocznicowej i Krucjatę Eucharystyczną oraz wszystkich wiernych. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała" od g. 11.30 do 14.00. Przez całą Oktawę po „Bożym ciele" zapraszam wszystkich do licznego udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszam szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.

7. W czwartek nie będzie, jak co tydzień, wieczornej adoracji eucharystycznej, gdyż ta adoracja będzie w czasie procesji do czterech ołtarzy

8. W piątek o g. 19.00 zapraszamy na adorację eucharystyczną młodzież.

9. W najbliższą sobotę, od g. 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

10. Dziś po Mszach św. będzie zbiórka dla pięcioletniego Mateuszka Balcerowiaka z Częstochowy, który urodził się z poważnym niedowładem rączek i czeka na piątą operację przeszczepu mięśni w klinice w Niemczech. Rodzice Mateuszka, którzy przeprowadzą tę zbiórkę, bardzo proszą o wsparcie finansowe w leczeniu ich dziecka i za tę pomoc z całego serca dziękują. Bóg zapłać!

11. Przypominamy, że od 28 lipca do 3 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych tymi wczasorekolekcjami prosimy również o szybki kontakt z ks. proboszczem.