1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na Misje kwotę 670 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp. Aleksander Bereśniewicz w 1892 r. Dziękujmy Dobremu Bogu za to miejsce Jego chwały i korzystajmy z wiarą z tych łask, które Pan Bóg daje w tej świątyni.

3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna" i nowy numer „Okna Wiary". W „Opiekunie" jest dużo ciekawych artykułów, między innymi 'o satanistach", a tematem głównym aktualnego numeru „Okna Wiary" jest małżeństwo i przygotowanie do małżeństwa. Przypominamy, że „Opiekun" kosztuje 2 zł., a „Okno wiary" 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni będą ponownie przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zbiórka ta będzie odbywać się co miesiąc - w ostatnią niedzielę danego miesiąca. Dziękujemy za zrozumienie i za złożone ofiary.

5. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po Mszy św.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego

7. Spotkanie dla młodzieży będzie w piątek o godz. 19:00 w salce parafialnej.

8. W sobotę o g. 10.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Również w sobotę zapraszamy chętną młodzież, która chce pomóc w uporządkowaniu grobów. Zabieramy ze sobą potrzebne do sprzątania pomoce. Zbiórka przy bramie cmentarnej w sobotę o g. 10.00.

9. W niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 10.30 i o g. 14.00 - na cmentarzu. Ze względu na Mszę św. na cmentarzu nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o g. 12.00 i o g. 17.00. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Wieczorem zaś w przyszłą niedzielę o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych – jak co roku - na wspólny Różaniec na cmentarzu. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w obrębie cmentarza. Na końcu nowego cmentarza będą wystawione kabiny WC. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u księdza na cmentarzu.

10. W minionym tygodniu, na jesiennym zebraniu Rady Parafialnej, ustaliliśmy, że w tym roku, tak jak w latach ubiegłych, będzie na naszym parafialnym cmentarzu kwesta na remont kaplicy cmentarnej. Kwestować będą Radni parafialni z identyfikatorami w niedzielę (1 XI) w godz. od 8.00 – 16.00 w trzech miejscach- przy bramach cmentarza. Pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na ostateczne spłacenie remontu kaplicy cmentarnej. Liczymy, jak co roku, na zrozumienie i ofiarność wszystkich korzystających z naszego cmentarza na rzecz remontu i odnowienia zabytkowej kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać za złożone ofiary. Po Mszy św. na cmentarzu o g. 14.00 nastąpi poświęcenie odrestaurowanej kaplicy.

11. W przyszłą sobotę (7 listopada) będzie pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w int. zmarłych. Wyjazd o g. 6.30. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmują panie: Drobnik Elżbieta i Szczepańska Teresa.
12. Dzisiaj poświęcimy opłatek, którym będziemy się łamać podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Za tydzień podamy porządek odwiedzin pana Organisty z opłatkiem.

13. Na koniec przypominamy wszystkim o dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Prosimy też wiernych o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

ZWYCZAJEM LAT UBIEGŁYCH OD WTORKU PO UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PAN ORGANISTA ZACZNIE ODWIEDZAĆ NASZYCH PARAFIANN Z OPŁATEKIEM WIGILIJNYM.
PROSIMY O SERDECZNE PRZYJĘCIE PANA MARIUSZA.
OFIARY SKŁADANE PRZEZ WIERNYCH SĄ WYNAGRODZENIEM ZA: OBSŁUGĘ MUZYCZNĄ NIEDZIEL I ŚWIĄT, PROWADZENIE CHÓRU PARAFIALNEGO ORAZ OBSŁUGĘ I PRZYGOTOWANIE TREŚCI WYŚWIETLANYCH ZA POMOCĄ PROJEKTORA MULTIMEDIALNEGO

W PIERWSZYM TYGODNIU LISTOPADA PAN ORGANISTA ODWIEDZI Z OPŁATKIEM WIGILIJNYM PARAFIAN W NASTĘPUJĄCYCH MIEJSCOWOŚCIACH:
WTOREK ( 3 listopada od godz. 12:00 ) WOLEŃ, KOŁDÓW PRZY DRODZE GŁÓWNEJ, WÓJCIE OD STRONY KOKOSZEK
ŚRODA ( od godz. 12:00 ) KOKOSZKI
CZWARTEK ( od godz. 12:00 ) DOMANIEW