1. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach św., Radni Parafialni przeprowadzili na zewnątrz kościoła zbiórkę pieniężną na rzecz planowanej renowacji (tynkowania) naszego kościoła parafialnego. Zebrano na ten cel 1940 zł. Dziękujemy za złożone ofiary. Zebrane fundusze w całości zostały wpłacone na konto parafialne i przeznaczone na renowację naszego kościoła. Razem jest na koncie 4640 zł. Zbiórka ta będzie odbywać się co miesiąc - w ostatnią niedzielę danego miesiąca.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli i nowy numer „Okna Wiary". Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Przypominamy, że dziś nie będzie – jak w każdą niedzielę - Mszy św. o g. 12.00 i g. 17.00, natomiast będzie Msza św. o g. 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. W procesji tej będzie niesiony również Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z Nawiedzenia rodzin naszej parafii. Obraz ten spocznie na stałe w nowowyremontowanej kaplicy cmentarnej, która zostanie poświęcona. Dziś (niedziela) o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych – jak co roku - na wspólny Różaniec na cmentarzu. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

4. Próba zespołu młodzieżowego w środę o godz. 16:30

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego

6. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszo- piątkowa pół godziny przed Mszami św. W piątek o godz. 19:30 zapraszamy na ZADUSZKI, które odbędą się w naszym kościele. Będzie Msza święta w intencji zmarłych oraz modlitwy połączone z czuwaniem. Przynosimy ze sobą karteczki na których piszemy imię i nazwisko naszych zmarłych oraz znicze, które później położymy na grobach naszych bliskich.

7. Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji zmarłych. Wyjazd w najbliższą sobotę o g. 6.30. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik i Teresa Szczepańska.

8. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowych chorych.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za złożone na te cele ofiary.

10. Dziś, tak jak w latach ubiegłych, na naszym parafialnym cmentarzu, w godz. od 8.00 – 16.00 w trzech miejscach- przy bramach cmentarza. odbędzie się kwesta na remont kaplicy cmentarnej przeprowadzona przez Radnych parafialnych. Przypominamy, że kaplica cmentarna jest już od pięciu lat wpisana do wojewódzkiego rejestru zabytków. Cztery lata temu został wykonany kapitalny remont całego dachu tej kaplicy. Dwa lata temu przeprowadzony został gruntowny remont fundamentów i ścian od zewnątrz połączony z wykonaniem nowej elewacji. Dodatkowo chodniki i plac wokół kaplicy o łącznej powierzchni ok. 260 m.2 zostały pokryte kostką brukową. Natomiast w tym roku został zrealizowany ostatni etap remontu kaplicy polegającym na odnowieniu i pomalowaniu jej wnętrza.
Pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na ostateczne spłacenie remontu kaplicy cmentarnej. Liczymy, jak co roku, na zrozumienie i ofiarność wszystkich korzystających z naszego cmentarza na rzecz remontu i odnowienia zabytkowej kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
11. Zwyczajem lat ubiegłych od wtorku Pan Organista zacznie odwiedzać naszych parafian z opłatkiem wigilijnym. Razem z opłatkami będzie też roznosił, jak co roku, kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby życzliwie przyjęli Pana Mariusza z opłatkami i kalendarzami. Ofiary składane przez wiernych są wynagrodzeniem za: obsługę muzyczną niedziel i świąt, prowadzenie chóru parafialnego oraz obsługę i przygotowanie treści wyświetlanych za pomocą projektora multimedialnego. Porządek odwiedzin w tym tygodniu będzie następujący:

• WTOREK ( od 12:00 ) WOLEŃ, KOŁDÓW PRZY DRODZE GŁÓWNEJ i WÓJCIE OD STRONY KOKOSZEK
  • ŚRODA ( od godz. 12:00 ) KOKOSZKI
  • CZWARTEK ( od godz. 12:00 ) DOMANIEW
  • PIĄTEK ( od godz. 13:00 ) ADAMKI
  • SOBOTA (od godz. 9:00 ) KWASKÓW

Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a dziś również u księdza na cmentarzu. Prosimy aby w listopadzie kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza nie wrzucać do kontenerów tylko obok.