1. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach św., Radni Parafialni przeprowadzili, jak co miesiąc, zbiórkę pieniężną na rzecz planowanej renowacji (tynkowania) naszego kościoła parafialnego. Zebrano na ten cel 1.320 zł. Dziękujemy za złożone ofiary. Zebrane fundusze w całości zostały wpłacone na konto parafialne i przeznaczone na renowację naszego kościoła. Razem jest na koncie 5.980 zł. Powołujemy też Społeczny Komitet Renowacji kościoła św. Anny w Błaszkach. Osoby pragnące należeć do tego Komitetu prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna" oraz książkę pt. „Wszystko o Bożym Narodzeniu". Koszt książki wynosi 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent. Można też nadal nabywać świece wigilijne „Caritas" – małe i duże. Cena świec małych - 6 zł., a duże kosztują 10 zł. Świece można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zachęcamy!

3. Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Dziękujemy za złożone ofiary.

4. Z naszego dekanatu do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem w lipcu 2016 roku wybiera się grupa ponad 30 osób. Od dzisiejszej niedzieli młodzież przed kościołem będzie rozprowadzać bombki z napisem: ŚDM Kraków – Błaszki 2016 – wartość cegiełki to 10zł (chociaż możliwe jest większe wsparcie naszej młodzieży) oraz będzie można nabyć poświęcone sianko na stół wigilijny. Spotkanie młodzieżowe w piątek o godz. 19:00.
5. Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości". Podobnie jak to było w latach ubiegłych jeszcze w tym tygodniu, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowe serduszko", przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do przyszłej niedzieli.

6. Przypominamy, że roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

7. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ojciec św. rozpocznie w tym dniu Rok Miłosierdzia w Kościele. Msze św. w naszej parafii w tym dniu: o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy. We wtorek na g. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne. Będzie odebranie alb, udział we Mszy św. oraz poświęcenie i rozdanie medalików.

8. We wtorek od rana do wieczornej Mszy św. w naszym kościele będzie tzw. „Jerycho Różańcowe", czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

9. Próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 16:30, a kółko gitarowe w środę o godz. 15:30.
10. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego.

11. W sobotę o g. 10.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania, natomiast od g. 11.00 w sobotę będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłaszać nowych chorych. Będą to odwiedziny przedświąteczne.

12. W sobotę 12 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe Grupy Różanej. O godz. 19:00 odbędzie się Msza święta, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

13. W poniedziałek 14 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach odbędzie
się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod patronatem biskupa Łukasza Buzuna
i Starosty Sieradzkiego. Od godz. 8:30 odbędą się przesłuchania, natomiast o godz. 12:30 Koncert Finalistów. Zapraszamy na koncert – wstęp wolny.

14. Na koniec razem z panem organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych. Kalendarze można nadal nabywać w kancelarii par. lub w zakrystii.