1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy na ten cel 600 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli oraz nowy, piękny, na kolorowym papierze album wydany w naszej diecezji przez fotografa papieskiego o trzech ostatnich papieżach i z ich nauczaniem na temat rodziny oraz książkę pt. „Wszystko o Bożym Narodzeniu". Koszt albumu 40 zł., a książka kosztuje 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania albumu i książki dla siebie i dla innych na prezent. Są też jeszcze do nabycia kalendarze diecezjalne. Na stolikach pod chórem zaś wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem", o chrześcijańskiej trosce o bliźnich. Można brać gratis!

3. W poniedziałek, wtorek i w środę w Kościele będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4. W poniedziałek 14 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach odbędzie się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod patronatem biskupa Łukasza Buzuna i Starosty Sieradzkiego. Od godz. 8:30 odbędą się przesłuchania, natomiast o godz. 12:30 Koncert Finalistów. Zapraszamy na koncert – wstęp wolny.

5. Próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 16:30, kółko gitarowe w środę o godz. 15:30.

6. Roraty od poniedziałku do środy o g. 18.00.

7. W czwartek rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. Piotr Kuświk, proboszcz parafii Wielowieś Klasztorna. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Msze św. od czwartku do soboty będą o g. 7.00, 9.30, 11.30, 16.30 i 18.00. W czwartek wieczorem o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież, zwłaszcza młodzież przygotowującą się do bierzmowania i na naukę stanową dla nich po Mszy św. Małżonków zapraszamy na naukę stanową po Mszy św. o g. 18.00 w sobotę. Natomiast dzieci zapraszamy od czwartku do soboty na Mszę św. roratnią o g. 16.30, a chorych na specjalną Mszę św. dla nich w sobotę o g. 11.30. W piątek o godz. 19:00 odbędzie się Msza święta z modlitwą o uzdrowienie oraz namaszczenie olejami św. Charbela. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w piątek i w sobotę już pół godz. przed Mszami św. Prosimy o modlitwę w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach.

8. Z naszego dekanatu do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem w lipcu 2016 roku wybiera się grupa ponad 30 osób. Młodzież przed kościołem będzie rozprowadzać poświęcone sianko na stół wigilijny.