1. Tydzień temu Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zebrali na ten cel 1.614 zł. W sumie na koncie bankowym na tynkowanie kościoła mamy 20.900 zł.

2. W miniony poniedziałek odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie Rady Parafialnej. Na Radzie ustalono, że tegoroczny Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę – 26 czerwca br. Ustalono również, że w przyszłym roku podejmiemy się dzieła wytynkowania i pomalowania naszej świątyni parafialnej. Przewidujemy, że inwestycja ta będzie kosztować ok. 200.000 zł. Jeżeli by każda rodzina z naszej parafii złożyła na ten cel do wiosny przyszłego roku ofiarę 100 zł. to wystarczyło by nam pieniędzy na planowaną inwestycję.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli oraz „Okno Wiary". Bardzo dużo wartościowych artykułów. Zachęcam do nabywania i czytania. Nadal też rozprowadzamy nową książkę pt. „Wszystko o Wielkanocy". Koszt książki wynosi 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego

5. W piątek o godz. 19:00 odbędzie się dodatkowa multimedialna Droga Krzyżowa wykorzystująca fragmenty z filmu PASJA, a po niej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

6. Z naszego dekanatu na Światowe Dni Młodzieży udaje się grupa pond 40 osób. W przyszłą niedzielę młodzież wraz z ks. Marcinem będzie rozprowadzać pięknie wykonane palemki na Niedzielę Palmową – koszt takiej cegiełki to 7zł lub 10zł. Będzie to okazja aby wesprzeć naszą młodzież, która udaje się na spotkanie z papieżem oraz idzie w tym roku na pieszą pielgrzymkę z grupą Różaną.

7. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Będą to odwiedziny przedświąteczne. Prosimy swoich chorych zgłaszać w tym tygodniu do tych odwiedzin.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne (parafialne i szkolne). Prosimy już wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej.

9. Przypominamy, że w Wielkim Poście w naszej świątyni, w każdy piątek o g. 17.00 jest nabożeństwo „Drogi Krzyżowej", a w niedziele o g. 17.00 „Gorzkie Żale". Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

10. W sobotę – 19 marca organizujemy wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do Poznania. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Rafała.

11. Na stolikach pod chórem są położone papierowe skarbonki. Zachęcamy do wzięcia ze sobą tych wielkopostnych skarbonek miłosierdzia, w które – jak co roku – składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na wsparcie biednych osób. Skarbonki te prosimy przynieść na liturgię w Wielki Czwartek lub Wielki Piątek. Można też brać ze sobą archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem" poświęcone tematowi cierpienia.